Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Tezleri / Master Degree Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 3297
Issue DateTitleAuthor(s)
2005Kitab-ı Mukaddes ve Kur'an'a göre şeytan kavramıGüç, Ahmet; Canbolat, Kelam; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2001Türkiye'de toplu konut politikaları ve uygulamalarıErdem, Metin; Yavuz, Ertan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1992Farabi felsefesinde müstefad akl'ın yeri ve önemiAydın, Hüseyin; Aydın, Turan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992Kur'an-i Kerim'deki kıssaların sosyal değişme açısından incelenmesiEr, İzzet; Ergün, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2005Dini inanç ve ibadetin kendisi gerçekleştirme ile ilişkisiHökelekli, Hayati; Göçen, Gülüşan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2005Cumhuriyet Döneminde Balkanlardan Trilye'ye olan göçlerin sosyal, kültürel ve ekonomik boyutları ile incelenmesiYüceer, Saime; Yumurtacı, Vildan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tarih Anabilim Dalı.
2005Müzik sosyolojisi bağlamında Türkiye'de müzik: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Atasoy, Güray; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2001Sürekli iyileştirme sürecinde toplam üretken bakımın yeriTüz, Melek; Cömert, İrem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Küçük ve orta ölçekli işletmelerin istihdam üzerine etkisi ve Bursa Bölgesindeki uygulamaTokol, Aysen; Nalbantoğulları, Mehmet S.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı.
1992İşletmelerde dikey büyüme ve hammadde üretiminde üretim fonksiyonu uygulamasıYılmaz, Zekai; İştar, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1992Sermaye Piyasası Kanunu ve serbest muhasebecilik serbest muhasebeci mali müşavirlik yeminli mali müşavirlik kanunu açısından bağımsız dış denetimKotar, Erhan; Dokur, Şükrü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1992Kısa vadeli banka kredileri ve taleplerin değerlendirilmesiSoydan, Hakkı Y.; Şamdan, Sabiha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Ek mali tabloların yönetim kararlarında kullanılmasıGücenme, Ümit; Demirer, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Enflasyon işletmeler üzerindeki etkileri ve genel fiyat düzeyi muhasebesiKotar, Erhan; Tak, Bilçin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Yol inşaat maliyetlerinin planlanması ve kontrolüErtürk, Halis; Ildır, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Portföy yönetimi ve bir uygulamaCeylan, Ali; Korkmaz, Turhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1991Basın işletmelerinde yönetsel sorunlar ve modellerin analiziSabuncuoğlu, Zeyyat; Özman, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.; yok
1992Türk bankacılık sektöründe tüketici finansmanıLazol, Özkeserli; Alper, Değer Özkeserli; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Etkin yönetimde toplantı tekniği ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Öztürk, İbrahim Hakkı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992A stylistic analysis of lawrence's sons and lovers: women charactersKormalı, Sema; Baştaş, Hacer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 3297