Tıpta Uzmanlık / Specialization in Medicine Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 2232
Issue DateTitleAuthor(s)
2003CDP-KOLİN'in kardiyovasküler, metabolik ve nöroendokrin etkileriUlus, İsmail Hakkı; Cansev, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı.
2003Son dönem böbrek yetmezliği nedeni ile sürekli ayaktan periton diyalizi uygulanan hastalarda peritonit sıklığı ve peritonit ile ilişkili parametrelerin incelenmesiYavuz, Mahmut; Karadoğan, Gaffar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
2003Spinal anestezi sonrası geçici nörolojik semptomların insidansının ve etyolojisinin prospektif olarak araştırılmasıUçkunkaya, Nesimi; Özçelik, Sema; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2002Maküler tutulumlu yırtıklı retina dekolmanında görsel sonucu etkileyen faktörler: Maküler retinal yüksekliğin ve kalınlığın etkisiAvcı, Remzi; Yazıcı, Bülent; Kaderli, Berkant; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göz Hastalıkları Anabilim Dalı.
2002İnfertilite araştırmasında chlamydia trachomatis antikorlarının yeriDevelioğlu, H. Osman; Kaymaz, Cafer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2003Total kalça protezi cerrashisinde hipotansif anestezinin sistemlere olan etkisiYılmazlar, Aysun; Ilgaz, Özgen; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2003Obez olguların preoksijenasyonunda tidal volüm solunumu, derin solunum ve CPAP tekniklerinin karşılaştırılmasıBilgin, Hülya; Pehlivanoğlu, Şükran; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2003Polikistik over sendromu tedavisinde klomifen sitrata yanıtın belirlenmesinde insülin benzeri büyüme faktörü-1 ve insülin benzeri büyüme faktörü bağlayıcı protein-1'in önemiTüfekçi, Mehpare; Özerkan, Kemal; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2003Postmenopozal osteoporozda tibolon ve alendronat kombinasyonunun etkinliğiCengiz, Candan; Karahasan, Mümin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2002Preoperatif laboratuar testlerinin yararlılığıBilgel, Halil; Ceylan, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Genel Cerrahi Anabilim Dalı.
2003Komplike olmayan asemptomatik obezitenin kardiyak fonksiyonlar üzerine etkisinin ekokardiyografik olarak değerlendirilmesiGüllülü, Sümeyye; Ekbul, Adem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2003Travmatik beyin yaralanmalı hastalarda komplikasyonlar, komplikasyonların fonksiyonel durumla ilişkisi ve rehabilitasyon sonuçlarına etki eden faktörlerİrdesel, Jale; Aydıner, Saadet Birgül; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2003Neonatal sepsisin tanısında ve izleminde serum prokalsitonin düzeylerinin rolüKöksal, Nilgün; Harmancı, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2003Kronik sinüzitli hastalarda konvansiyonel radyografiler kompüterize tomografi yanında preoperatif nazal endoskopinin önemiOnart, Selçuk; Kasapoğlu, Fikret; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı.
2002Bursa İl Merkezi'nde ilkokul çocuklarında obesite prevalansıTarım, Ömer Faruk; Erokutan, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2002Malign gastrointestinal stromal tümörler klinik davranış ve prognostik faktörlerYılmazlar, Tuncay; Soylu, Ruşen Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Genel Cerrahi Anabilim Dalı.
2002Kolin verilmesi sonrası çeşitli beyin bölgelerinde kolin dağılımının in vivo beyin mikrodiyalizi yöntemiyle belirlenmesiUlus, İsmail Hakkı; Göktalay, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı.
2002Köpeklerde vertebrektomi sonrası anterior lomber bölgede ksenogreft kemik plak ve metal plak-vida ile stabilizasyonun karşılaştırılması: Deneysel çalışmaAksoy, Kaya; Çalışır, Bünyamin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirurji Anabilim Dalı.
2002Eldeki fleksör tendon kesilerinin rehabilitasyonunda lazer tedavisinin etkinliğiYurtkuran, Merih; Özkan, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2002Yüksek riskli kornea transplantasyonunda HLA-DR uygunluğunun grefon reddine etkisiYazıcı, Bülent; Ertürk, Haluk; Özlük, Üzeyir; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göz Hastalıkları Anabilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 2232