Doktora Tezleri / PhD Dissertations Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 623
Issue DateTitleAuthor(s)
2006İlköğretim öğrencilerinin yağış kavramını algılamaları üzerine bir araştırmaGüleç, Selma; Alkış, Seçil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.
2016-08-03Devletin tarihsel gelişimi bağlamında devlet bütçesinin ekonomi politiği: Türk devlet bütçesi açısından bir analizÇetinkaya, Özhan; Eroğlu, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2016-05-05Satış sonrası hizmetlerde müşteri sadakatinin öncülleri: Otomotiv sektöründe bir araştırmaTaşkın, Çağatan; Gönüller, Şeref; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2016-07-14Türkiye'nin Ortadoğu ile ilişkilerinin ekonomi politik analiziArı, Tayyar; Sarıaslan, Fatma Kurt; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.
2016Gerschenkron'un yaklaşımında geç endüstrileşen ülkelerde devlet politikalarının rolüAslanoğlu, Mehmet; Polat, Ayda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2016-06-13Fenomenolojide beden problemi: Husserl, Sartre ve Merleau-PontyÇüçen, A. Kadir; Esenyel, M. Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2011-02-15Abdüssamed el-Gaznevî ve Tefsîru'l-Kur'âni'l-Azîm'iBilgin, Mustafa; Özmen, Feriha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2015-06-04Câmi'ü'l-Hisâb (Giriş-İnceleme-Metin-Dizin)Şahin, Hatice; Kalafat, Şermin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2017-11-24Amartya Sen'de özgürlük, eşitlik ve adalet: Sosyal haklar açısından bir değerlendirmeKaya, Pir Ali; Çetin Aydın, Gülşen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2017-11-15Bireysel emeklilik sistemine devlet katkısının istatistiksel ve ekonometrik analiziSevüktekin, Mustafa; Çetin, Işıl; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Ekonometri Bilim Dalı.
2017-11-13Bölgesel ve küresel siyaset faktörleri ekseninde Türk dış politikasının değerlendirilmesi (2009-2014)Canbulut, İbrahim S.; Oğuzlar Tekin, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.
2017-11-27Türkiye'deki kamu yönetimi uygulamalarında Avrupa Birliği bölgesel politikasının etkileri: Politika transferi bağlamında bir analizParlak, Bekir; Atmaca, Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Yönetim Bilimleri Bilim Dalı.
2019-01-14Postmodern siyasi söylemler çerçevesinde 1990 sonrası Gürcistan-Rusya ilişkilerinin analiziİşyar, Ömer Göksel; Akpınar, Burcu Güçlü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.
2018-10-12Refahın ötesi: Öznel iyi oluş üzerine ekonometrik denemelerSevüktekin, Mustafa; Dal, Süreyya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Ekonometri Bilim Dalı.
2015-06-26Düzen içinde değişim: Türkiye için mukayeseli kurumsal bir analizAklan, Nejla Adanur; Kar, Bahar Baysal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2011Klasik icma teorisine modern yaklaşımlarKaya, Ali; Eraslan, Şule; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Hukuku Bilim Dalı.
2011-02-18Türkiye'de Marksist sol milliyetçilik ve popülizm: Attilâ İlhanSerdar, Sertaç; Karsan, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2012Erzurumlu Mülhimî ve Şehen-Şeh-Nâme-i Murâdî mesnevisiEğri, Sadettin; Alper, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2011-10-25Türk edebiyatında manzum akâidnâmeler: İnceleme metinKemikli, Bilal; Akçay, Ali İhsan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/ İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
2011-11-01Şam ve Beyrut'ta siyaset ve modernleşme (1860-1914)Oğuzoğlu, Yusuf; Karakoç, Fulya Düvenci; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tarih Anabilim Dalı/Yeniçağ Tarihi Bilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 623