Yüksek Lisans Tezleri / Master Degree Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 2892
Issue DateTitleAuthor(s)
2005Osmanlı kuruluş devri sultanları ile temas kuran fikir adamlarıSevim, Sezai; Elmas, Nilüfer; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/TarihAnabilim Dalı.
2019-10-07Ortaöğretim eğitim yapılarında 9798 nolu tip projenin mimari özelliklerinin günümüz perspektifinden incelenmesi: Bursa Osmangazi örneğiArslan, Talim Vural; Durmuş, Gizem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Mimarlık Anabilim Dalı.
1994Das Epische theater Brechts und Durrenmatts, verglichen an "Mutter Eourage und ihre Kinder" und "Der Besuch der alten Dame"Kelling, Dieter; Yıldız, İnci; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı/Alman Dili Eğitimi Bilim Dalı.
2018-01-18Yeni dünya düzeninin geleceği: Eşitsizlik, yoksulluk ve sosyal dışlanmaBaştaymaz, Tahir; İmanlı, Erdoğan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2017-08-11İslam hukukunda müzikAcar, Halil İbrahim; Hoş, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Hukuku Programı.
2010-09-27Kestelî Muslihuddin Mustafa b. Muhammed'in itikâdî görüşleriKılavuz, Ahmet Saim; Akal, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimeleri Anabilim Dalı.
2010Hıristiyanlıktan İslam'a İslam'dan Hıristiyanlığa geçişin psiko-sosyal sebepleri Nijerya örneği üzerine bir araştırmaHökelekli, Hayati; Oshun, Zainab Ajoke; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimlerli Anabilim Dalı.
2016-06-27Türk imalat sanayiinin endüstri-içi dış ticareti-Güney Kore ile bir karşılaştırmaKemer, Osman Barbaros; Aydemir, Muhammed Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.
2016Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam adlı romanında dil birimlerinin soyuttan somuta geçişiÜstünova, Kerime; Akboğa, Vural; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2010Kalıp malzemelerinin uygulama alanlarına göre sınıflandırılmasıUğuz, Agah; Alibey, İbrahim Tunç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2016-08-01XIX. yüzyıl Kazak yazınında ilmihaller ve itikadi içeriğiKaradaş, Cağfer; Tasbolat, Assyltay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Kelam Bilim Dalı.
2016-08-11On birinci sınıf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin beş vakit namazı öğrenme deneyimleri üzerine nitel bir araştırmaGündüz, Turgay; Kalenci, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2016-07-11Belediye hizmetlerinin sunumunda belediye şirketlerinin yeri ve değerlendirilmesi (İstanbul Büyükşehir Belediye şirketlerinin incelenmesi)Çetinkaya, Özhan; Bektaş, Nur Belkıs; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2016-06-19Aile şirketlerinde stratejik planlamanın kurumsal performans üzerine etkilerine dair bir araştırmaEryılmaz, Mehmet; Yılmaz, Pakize; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2016-06-27İç kontrol kavramı, unsurları ve bir kamu kurumunda iç kontrol sisteminin oluşturulmasına yönelik uygulama ve sistemin etkinliğinin değerlendirilmesi: Yalova Üniversitesi örneğiIldır, Ali; Türkdoğan, Nejla; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.
2016-06-13Tüketici karar alma stilleri: Türkiye ve Azerbaycan arasında bir karşılaştırmaÖzdemir, Erkan; Omarov, Zaur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2016-07-18Kalite maliyetlerinin ölçümü ve bir şirkette uygulanmasıKaygusuz, Sait; Korkmaz, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı.
2016-07-19Aile işletmelerinde aile üyesi olmayan çalışanların iş tatmininin örgütsel bağlılığa etkisi üzerine bir araştırmaEryılmaz, Mehmet; Birgül, Bahar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2016Türkiye'de işsizliğin mekansal analiziAytaç, Mustafa; Aral, Neşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2010-10-01Dülük (Gaziantep) Paleolitik Çağ buluntularıMert, Hakan; Atlı, Nur Balkan; Dinçer, Berkay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Arkeoloji Anabilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 2892