Doktora Tezleri / PhD Dissertations Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 380
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Mezhaba yan ürünlerinin üretim teknolojileri ve bileşimleri üzerine araştırmalarBerker, Aşkın; Aydın, Feridun; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
2017-06-02Holstein ırkı sığırlarda süt verim özelliklerinin işaretleyici yardımlı seleksiyonuBalcı, Faruk; Soyudal, Bahadır; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1993Kadın sporcularda menstruasyonun sürat ve dayanıklılığa etkisiKüçükoğlu, Selçuk; Özdemir, A. Reyzan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Beden Eğitimi ve spor Anabilim Dalı.
1993Aktif sporcularda ve spor yapmamış kişilerde ısınmanın oluşumu, değişik ısınma türlerinin performansa etkisiGözü, Oktay; Koçyiğit, Fuat; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.
2016-07-13Broyler piliçlerinde saccharomyces cerevisiae ve fitaz'ın tibiotarsus'un morfolojik ve biyomekanik özellikleri üzerine etkisi.Yıldız, Hüseyin; Süzer, Bayram; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Anatomi Anabilim Dalı.
2011Bursa'da tüketime sunulan tavuk göğüs eti, but eti ve karaciğerinde bazı antibiyotik kalıntılarının araştırılmasıSoyutemiz, Gül Ece; Yıbar, Artun; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
2011İstatistiksel şekil analizinde iki örneklem testlerinin karşılaştırılmasıErcan, İlker; Ocakoğlu, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Biyoistatistik Anabilim Dalı.
2011Çoklu karşılaştırma testlerinin grup sayısı ve denek sayılarına göre karşılaştırılmasıErcan, İlker; Özkaya, Güven; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Biyoistatistik Anabilim Dalı.
2016-09-20Hemorajik şok oluşturulmuş sıçanlarda merkezi olarak enjekte edilen histaminin posterior hipotalamustan ve nükleus traktus solitariustan asetilkolin ve kolin çıkışlarına etkisi: etkide merkezi histaminerjik reseptörlerin aracılığıYalçın, Murat; Altınbaş, Burçin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
2016-05-30Köpeklerde deri ve deri altı yerleşimli kitlelerin teşhisinde sitolojik ve histopatolojik bulguların karşılaştırmalı değerlendirilmesiCangül, İ. Taci; İpek, Volkan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Patoloji Anabilim Dalı.
2016-02-26Saanen ırkı keçilerde önemli verim özelliklerini etkileyen çevre faktörleri ve CSN3 ve AGPAT6 genlerinin süt verimi ve bileşimine etkisiBalcı, Faruk; Dinçel, Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
-Kanda ve dokularda mycobacterium bovis etkeninin moleküler ve sito-histopatolojik yöntemlerle gösterilmesiKahraman, M. Müfit; Akdeşir, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Patoloji Anabilim Dalı.
2019-05-29Serbest dolaşımlı (Free range) barındırma sistemi ve yavaş gelişen etlik piliç genotiplerinin büyüme performansı, hayvan refahı ve davranışları ile ayak sağlığı ve ekonomik verimlilik üzerine etkileriPetek, Metin; Abdourhamane, İbrahima Mahamane; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Zootekni Anabilim Dalı.
2019-07-29Sistein ile kombine edilen alabalık seminal plazmasının koç spermasının dondurulabilirliği üzerine etkisiÜstüner, Burcu; Gökçe, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı.
2018İşitsel, koku uyaranlarının ve insan temasının barınak köpeklerinin stres seviyeleri üzerine etkilerinin araştırılmasıYalçın, Ebru; Keser, Gökhan Önder; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
2019-12-24Pulmoner kontüzyonlu köpeklerde klinik, laboratuvar, radyolojik ve bronkoskopik bulguların karşılaştırılmasıSalcı, Hakan; Çetin, Melike; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Cerrahi Anabilim Dalı.
2019-06-24Sıçan ovaryum dokusunda doksorubisin ile indüklenmiş folliküler apoptotik aktivasyonda Dialil Disülfit’in koruyucu etkisiKahveci, Zeynep; Şen, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-05-02Triple negatif meme kanseri tedavisinde parp inhibitörü yüklü katı lipid nanopartiküllerin ilaç direnç mekanizmalarının aşılmasındaki rollerinin araştırılmasıÇeçener, Gülşah; Güney Eskiler, Gamze; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2019-05-31Türkiye’de doğada yaşayan şahinlerin (Buteo spp - Buteo buteo, Buteo rufinus, Buteo lagopus) hematolojik ve biyokimyasal değerlerinin belirlenmesiCihan, Hüseyin; Aldemir, Duygu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
2019-06-14Sıçanlarda çekal bağlama ve delme yöntemi ile oluşturulan deneysel sepsis modelinde CDP-kolinin karaciğer ve ince bağırsak hasarı üzerindeki koruyucu etkilerinin morfolojik açıdan araştırılmasıKafa, İlker Mustafa; Tihan, Necdet Deniz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Anatomi Anabilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 380