Tıpta Uzmanlık / Specialization in Medicine Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 1871
Issue DateTitleAuthor(s)
2021Multimodal ultrasonografi incelemesinin tiroid nodül karakterizasyonundaki rolü ve histopatoloji sonuçlarının retrospektif karşılaştırılmasıTopal, Naile Bolca; Çağlar, Barış; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2021Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ameliyathanesinde karşılaşılan zor hava yolu vakalarının retrospektif incelenmesiBilgin, Hülya; Akesen, Selcan; Alemdar, Didem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2020Lokal ileri evre akciğer kanserinde multidisipliner yaklaşımın rolü: Retrospektif analizMelek, Hüseyin; Özer, Erhan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı.
2019Omurilik yaralanmalı hastalarda nörojen bağırsak disfonksiyonunun değerlendirilmesi ve yaşam kalitesi ile ilişkisiSivrioğlu, Konçuy; Türe, Sevda Demir; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2021Fonksiyonel ayak bileği instabilitesinde iki farklı elektriksel stimulasyon uygulamasının kas reaksiyon zamanı ve propriosepsiyon üzerine etkileriAkova, Bedrettin; Deniz, Selim; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2021Kan kültürlerinden izole edilen flukonazol dirençli candida parapsilosis suşlarındaklonal ve klinik ilişkiKazak, Esra; Semet, Cihan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
2020Üridinin antiepileptik etkinliğinde aquaporin-4 aracılığının deneysel epilepsi modelinde araştırılmasıAlkan, Tülin; Aydin, Birnur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fizyoloji Anabilim Dalı.
2020Omalizumab (anti - IG E) tedavisinin hipereozinofilik olan ve olmayan alerjik astımlı hastalarda etkinliğinin retrospektif olarak karşılaştırılmasıDane, Ediger; Bayram, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2021Tavşan kulağı dolgu ile arteriyel oklüzyon modelinde perivasküler sistemik ve kombine hyalüronidaz tedavilerinin etkinliklerinin değerlendirilmesiÖzgenel, Güzin Yeşim; Boz, Sinan Murat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/ Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı.
2021Evli çiftler arasında kronik hastalıklara ve yaşam tarzı faktörlerine ilişkin eş uyumuAlper, Züleyha; Aslankaya, Ayşen Gökbel; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Aile Hekimliği Anabilim Dalı.
2021Laparoskopik nefrektomi planlanan hastalarda ultrasonografi eşliğinde yapılan erektör spina plan bloğu ile transversus abdominis plan bloğu uygulamasının perioperatif analjezik etkinliklerinin karşılaştırılmasıGören, Suna; Özfırat, Nevzat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2021Hipofarenks kanserlerinde primer cerrahi ve kemoradyoterapi ve kurtarma cerrahisinin onkolojik ve fonksiyonel sonuçlarının karşılaştırılmasıKasapoğlu, Fikret; Yavuz, Hüseyin Barkın; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı.
2022Sağ kolon kanseri cerrahisinde floresans görüntüleme ile lenfanjiyografinin katkılarının retrospektif incelenmesiYılmazlar, Tuncay; Şen, Murat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Genel Cerrahi Anabilim Dalı.
2020Medulloblastoma tümör olgularımızda klinik ve moleküler olarak WNT ve SHH alt gruplarının retrospektif olarak belirlenmesiTaşkapılıoğlu, Mevlüt Özgür; Kaya, İsmail Seçkin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı.
2020Santral venöz kateter uygulamalarında yerleşim yerinin doğrulanmasında yöntemlerin karşılaştırılmalı incelenmesiİşçimen, Remzi; Öztürk, Mesut; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2020Malign meme kitlelerinde 3.0 tesla MRG’de difüzyon ağırlıklı görüntüleme bulguları ile moleküler biyobelirteçler arasındaki ilişkinin retrospektif olarak değerlendirilmesiGökalp, Gökhan; Özdemir, Mehmet Ali; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2020Böbrek nakli alıcılarında üriner traktüs enfeksiyonlarının retrospektif analiziErsoy, Alparslan; Özçelik, Ender Eren; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
2021Pediatrik hastalarda D hipervitaminozunun retrospektif olarak araştırılmasıTarım, Ömer Faruk; Gürbüz, Kübra Köroğlu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2020Kritik hastanın radyodiagnostik tetkikler için transportu: Tedaviye etkileri, komplikasyonlar ve maliyetGirgin, Nermin Kelebek; Oğur, Suat Yılmaz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2020Böbrek nakli sonrasında görülen malignitelerin retrospektif analiziErsoy, Alparslan; Çelik, Seda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 1871