Sosyal Bilimler Doktora Tezleri / PhD Dissertations Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 932
Issue DateTitleAuthor(s)
1984Sosyalleşme sosyal gelişme ve sosyal tekâmül açısından İslâmi esasların tahliliBilgiseven, Amiran Kurtkan; Er, İzzet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1983Ergenlik çağı gençlerinin dini gelişimiDoksat, Recep; Hökelekli, Hayati; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Din Psikolojisi Anabilim Dalı.
1988İbni Hacib'in Şarhu'l Katiye isimli eserinin edisyon kritiğiAydın, Hüseyin; Türkmen, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1988Üniversite öğrencilerinin batı özellikleriyle beden eğitimi ve spora ilişkin değerleri üzerine bir araştırmaKoçer, Hasan Ali; Özdemir, Erdem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.
1985Sermaye piyasasında denetimKotar, Erhan; Gücenme, Ümit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1987Kâr amaçsız işletmelerde muhasebe düzeni ve Bergen Belediyesinde uygulamaErtürk, Halis; Kocabaş, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1985Uluslararası bankacılık ve Türkiye örneğiParasız, M. İlker; Ekren, Nazım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1988Bankalararası para ve yabancı para piyasaları ve Türkiye uygulamalarıBarutçugil, İsmet S.; Bağdatlıoğlu, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1994Tanzimat döneminde ailenin sosyo-ekonomik yapısı, Bursa örneğiEr, İzzet; Kurt, Abdurrahman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1979Sübjektif olasılık tahminleri (Bursa İş ve İşçi Bulma Kurumu şube müdürlüğünde uygulama denemesi)Gürsakal, Necmi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1991Uluslararası işçi örgütleri ve Türk sendikaları ile ilişkileriÜnal, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1999İşin yeniden örgütlenme sürecinde esneklikAlper, Yusuf; Çolak, Aytül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
1982Simav çayının bor kirliliği yönünden incelenmesi ve kirliliğe neden olan atık suların adsorpsiyon ile arıtılma yöntemlerinin araştırılmasıPekin, Burhan; Balkı, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1992Menkul kıymet pazarlaması ve Türkiye uygulamasıTokol, Tuncer; Kırçova, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992-06Women in Hardyİzmirli, Oya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı/İngiliz Dili Bilim Dalı.
1989İşletmelerde fiziksel çevre stresi ve iş görenler üzerinde bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyad; Erdem, Ferda Karataş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1989Adli-divanı: Karşılaştırmalı metin-çeviri dil yönünden bir incelemeAk, Coşkun; Alp, Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2022-10-05İslam öncesi İran dinlerinde din adamı ve ruhbanlıkSayar, Süleyman; Akyar, Nevfel; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.; 0000-0002-2712-7576
2022-12-02Nizam-ı Cedid’ten Tanzimat’a Osmanlı zihniyet yapısının çözümlenmesi bağlamında Batı’nın siyaset bilimi kavramlarının (özgürlük, eşitlik, vatan ve millet) dönüşümüKüçükalp, Kasım; Aktürkoğlu, Mustafa Enes; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tarih Anabilim Dalı/Yakınçağ Bilim Dalı.; 0000-0003-3118-8862
2022-11-16Çok kültürlü ortamda sosyal bütünleşmeyi sağlamada din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin rolü (Iğdır ili örneği)Sağlam, İsmail; Doğru, Çetin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.; 0000-0002-6487-1310
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 932