Arama


Yeni bir arama başlat
Filitreleri ekleyin:

Arama sonuçlarını daraltmak için filtreleri kullanın.


Sonuçlar 1-10 den 695.
Bulunan Öğeler:
Yayın TarihiBaşlıkYazar(lar)
2015-06Türk toplumundaki üç kuşak annelerin çocuklarında olmasını istedikleri değerler ve değer sınıflamasıBaşal, Handan Asude; Özen, Rabia; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.
2023-08-08Öğretmen adaylarının özel gereksinimli bireyler için dijital çoklu ortam materyal geliştirmeye yönelik akademik başarı ve görüşleriUysal, Ömer; Yıldırım, Samet; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bilim Dalı.; 0000-0001-7567-7751
2019-09-12Cooperating teachers’ awareness of their roles and their opinions about the effectıveness of inset on their supervisory skillsGürsoy, Esim; Tohumat, Ayla; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı/İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı.
2014-06-02Hayatboyu öğrenme ERASMUS ders verme hareketliliği programının öğretim elemanları tarafından değerlendirilmesi (Türkiye Uludağ Üniversitesi ve İspanya Castilla la Mancha Üniversitesi örneği)Özkılıç, Rüçhan; Çuvaş, Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2023-06-16Yabancılara Türkçe öğretiminde Rus araştırmacı Yu. Şçeka’nın intensivniy kurs Turetskogo yazika adlı kitabındaki dil bilgisi öğretimiÇınar, Minara Aliyeva; Starostina, Alena; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Anabilim Dalı/Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Bilim Dalı.; 0009-0009-7313-357X
2017-06-22Sevinç Kuşoğlu'nun çocuk kitaplarında yer alan eğitsel iletilerErdal, Kelime; Karahanoğlu, Esin; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2019-09-03Sekizinci sınıf öğrencilerine verilen matematik okuryazarlığı eğitiminin planlanması, uygulanması ve değerlendirilmesiEzantaş, Rıdvan; Karakaş, Tahsin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Anabilim Dalı/Matematik Eğitimi Bilim Dalı.
2020-09-04Sıradışı problem çözme eğitiminin sekizinci sınıf öğrencilerinin stratejik esneklik ve liselere giriş sınavı başarısına etkisiYazgan, Yeliz; Genç, Tuba; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Anabilim Dalı/Matematik Eğitimi Bilim Dalı.
2021-02-12Academic locus of control: Voluntary English preparation program students of a Turkish universitySalı, Pınar; Kılıç, Ayça; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı/İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı.
2019-05-09İngilizce kelime öğretiminde eğitsel bilgisayar oyunları kullanımının öğrencilerin başarı ve tutumlarına etkisiParlak, Yılmaz Nuray; Zengin, Mahmut; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı.