Search


Start a new search
Add filters:

Use filters to refine the search results.


Results 1-10 of 4346 (Search time: 0.099 seconds).
Item hits:
Issue DateTitleAuthor(s)
1999Türkiye Türkçesi ve Kazak Türkçesi'nin fiil zamanları açısından karşılaştırılmasıAk, Coşkun; Kurmanali, Altınşaş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1999Felsefi dil ve söylemin neliği üzerine bir çalışmaCevizci, Ahmet; Tüfekçi, Aysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2007Bursa’da katı atık sorunu ve sürdürülebi̇li̇r kalkınma açısından çözüm önerileriErtürk, Hasan; Tayan, Meftun; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2007Sosyal bir fenomen olarak dilin belirsizliğiArslan, Hüsamettin; Demir, Gökhan Yavuz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2019-09-05Yüksek dini öğrenim gören gençlerin müziğe yönelik tutumlarını etkileyen sosyo-kültürel ve dini faktörlerBilgin, Vejdi; Arslan, Şeyma; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2006-08-28Bursa ili anaokullarındaki 4, 5, 6 yaş grubu çocukların müzik eğitimine yönelik ihtiyaçların tespiti ve değerlendirilmesiSağlam, Atilla; Eren, Bilgehan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı/Müzik Eğitimi Bilim Dalı.
2020-09-01Hz. Osman Dönemi fitne olaylarının değerlendirilmesiOruçoğlu, İlhami; Uysal, Muhammet Sait; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.; 0000-0001-9415-9589
2012-03-05Niteliksel ölçüm sistemleri analizi ve bir uygulamaAcar, Fatma; Acar, Özge; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2003Medya ve din ilişkisi -Cumhuriyet Gazetesi örneği-Kurt, Abdurrahman; Coşkun, Mustafa Asım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1998Bursa ilinde farklı sosyo-ekonomik düzeye sahip ailelerin, 8-9-10 yaş grubu çocuklarının fiziksel performans ve antropometrik özelliklerinin incelenmesiErden, Salih; Oğuz, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.