Arama


Yeni bir arama başlat
Filitreleri ekleyin:

Arama sonuçlarını daraltmak için filtreleri kullanın.


Sonuçlar 1-10 den 13653.
Bulunan Öğeler:
Yayın TarihiBaşlıkYazar(lar)
2022-05-25Eski Uygur hukuk vesikalarının söz dizimiAlyılmaz, Cengiz; Şen, Nazmi; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Eski Türk Dili Bilim Dalı.; 0000-0002-2548-916X
2012Tarım işletmelerinin finansmanı ve kredilendirme: Bursa ili merkez ilçeleri meyvecilik işletmeleri örneğiTipi, Tolga; Erdal, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı.
1991Bursa'da kasap dükkanlarında üretilen kasap köftesinin üretimi, raf ömrü, mikrobiyolojik ve kimyasal nitelikleri üzerine araştırmaYücel, Ahmet; Çetin, Kader; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
2008Süt sığırlarında bazı tırnak hastalıklarının iyileşme sürecinde kan serumu ve tırnak dokusu iz element düzeyleri ile yeni oluşan tırnak dokusunun histolojik kalitesi arasındaki ilişkiGörgül, O. Sacit; Akın, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Cerrahi Anabilim Dalı.
1992Kur'an-i Kerim'deki kıssaların sosyal değişme açısından incelenmesiEr, İzzet; Ergün, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992-09-16Düzlemsel bir krank-biyel mekanizmasının kineto-elastodinamik analiziKopmaz, Osman; Telli, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1989Değişici epitel hücreli yüzeyel mesane kanserinin tedavisinde, thiotepa ve mitomycin C ile proflaktik intravezikal kemoterapi uygulamasıŞenbaş, Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Üroloji Anabilim Dalı.
2013Kültür ortamında fibroblastların varlığında A-549 akciğer kanseri hücre hattının farklı kemoterapi ilaçlarına verdiği yanıtın araştırılmasıDere, Egemen; Ulukaya, Engin; Karakaş, Didem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2004Kardiyak yüksek risk grubunda paraoksonaz aktivitesi ile karotis ve femoral arter intima-media kalınlığı ilişkisiSerdar, Osman Akın; Odabaşı, Ahmet Yener; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2002Acil serviste çoklu travmalı hastaya yaklaşımın süre açısından kalite kontrolüTokyay, Rıfat; Çebiçci, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/İlk ve Acil Yardım Anabilim Dalı.