Search


Start a new search
Add filters:

Use filters to refine the search results.


Results 1-10 of 13299 (Search time: 0.015 seconds).
Item hits:
Issue DateTitleAuthor(s)
2007Metakrilik asit aşılanmış kitosan kürelerin karakterizasyonu ve lizozim enziminin saflaştırılmasında kullanılmasıBeşirli, Necati; Ekici, Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1987-09-10Poliüretan esaslı sürtünme elemanlarının belirlenmiş şartlar için imal edilen bir düzenekte aşınma davranışlarının incelenmesiDemirci, Halim; Atik, Enver; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996Örgütsel değerler sistemi, işletme başarısının temelleri ve etik yönetim kararlarıAstarlıoğlu, Sabri; Gümüş, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
1997J. L. Austin'in söz edimleri çözümlemesinin dil felsefesi açısından değerlendirilmesiİyi, Sevgi; Altınörs, Selami Atakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2018-07-16Hanefî kaynaklara göre gâlibiyet ilkesinin fıkhî açıdan değerlendirilmesi ve fürû-i fıkıhtaki yeriKumaş, Mehmet Salih; Çavuşismail, Hilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Hukuku Bilim Dalı.
2012-10-17Sığırlarda myostatin ve prolaktin geni polimorfizmiElmacı, Cengiz; Şahin, Şule; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2004Türkiye'de dış ticarete yönelik vergi politikalarının ekonomik etkileriİyibozkurt, Erol; Kutlay, Mahmut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2010-10-185510 sayılı yasa kapsamında yürürlüğe giren genel sağlık sigortası ve uygulanmasından doğabilecek muhtemel sorunlarKaya, Pir Ali; Kaya, Simge; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2005Türk ve İngiliz eğitim sistemlerinin karşılaştırılmasıYüksel, Sedat; Korkmaz, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2000-04-21Farklı biçim zamanlarının bazı yonca çeşitlerinde (medicago sativa L.) ot verimi ve kalitesi ile bazı morfolojik özellikleri üzerine etkileriÇelik, Necmettin; Bulur, Vesile; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.