Browsing by Author Uysal, Enver

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 37  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1991Akıl ve düşünülen şey üzerineSafâ, İhvân-ı; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2018-11-30Ali Şeriati'nin düşünce sisteminde merkezîbir kavram olarak tevhidin rolüUysal, Enver; Çakmakcı, Rabiye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2000Arş Risalesi: Allah'ın birliği ve sıfatları üzerineİbn Sina; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2020-02-28Beytül'l-Hikme ve tercümeler dönemindeki önemiUysal, Enver; Biçer, Şükran Erden; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2008Çağımızda değer kaymalarının doğurduğu sonuçlar ve etik kimliğin korunmasıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2003Değerler üzerine bazı düşünceler ve bir erdem tasnifi denemesi: İnsanî erdemler–İslâmî erdemlerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2005Dindarlığın ahlâkî temeli üzerine bazı düşüncelerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2001El-Munkız ışığında Gazali düşüncesinin oluşumuUysal, Enver; Bilici, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2000Etki ve edilginin kısımlarıİbn Sina; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Aydın, Hüseyin; Uysal, Enver; Peker, Hidayet
1996Faslü`l-Makal ve el-Keşf ışığında İbn Rüşd'de felsefe-din ilişkisiUysal, Enver; Öztürk, Cihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1986Ferit Kam'ın Tercüme-1 hal harkındaki düşünceleri ve Kınalızade ile ilgili bir denemesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2001Gazali'de kötülük problemiUysal, Enver; Yavuz, Selim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2000Hak Dini Kur'an Dili'nde felsefi unsurlarUysal, Enver; Satılış Dore, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2007İbn Hazm’ın Müdâvât’ında ahlâka ilişkin görüşleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
1990İhvanu's-Safa metafiziğinde tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Uysal, Enver; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
2008İhvân-ı Safâ'nın ahlâk anlayışıUysal, Enver; Truçi, Betim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2023-08-09İhvân-ı Safâ’da siyaset felsefesiUysal, Enver; Aydoğan, Ümmehan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslâm Felsefesi Bilim Dalı.; 0009-0006-0872-3491
1994İngiltere üniversitelerinde 1965-1984 yılları arasında İslâmî bilimlerde yapılmış lisansüstü çalışmalarUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Uysal, Enver
2020-02-28İslam düşüncesinde Nasîhatü'l-Mülûk geleneği ve Gazâlî'nin Nasîhatü'l-Mülûk'uUysal, Enver; Idrız, Huriye Hümeyra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2019-08-22İslâm düşüncesinde tıbb-i rûhânî geleneği - Kınalızâde Ali Efendi örneğiUysal, Enver; Toprak, Filiz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.