Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 94  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
19891987-1989 yılları arasında Kliniğimizdeki myoma uteri olgularının incelenmesiKaraküçük, Memik; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1994Ağır preeklamptik gebelerde uygulanan MgSO4 tedavisinin anne ve kordon kanında kalsiyum homeostazisi üzerine etkileriKüçükerdoğan, İsmail Bayram; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2016Akciğer skuamöz hücreli karsinomu ile servikal preinvaziv lezyonlar arasındaki ilişkiÖzerkan, Kemal; Uyanıklar, Özlem Özgün; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1988Birinci trimester normal gebelerde, abortus imminens ve abortus incompletus olgularında serum östradiol, progesteron ve prolaktin düzeyleriKavuştu, Emine; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2013-01-02Borderline over tümörlü olgulara klinik yaklaşımUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı.; Korkmazer, Neşe Solak; Özmen, Turan; Ozan, Hakan
1997Bursa yöresindeki gebelerde hepatit B yüzey antijeni, rubella antikoru ve VDRL pozitifliğinin araştırılmasıApaydın, Nuray; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2008Diabetes mellitus ile komplike olmuş gebeliklerde C-peptid ve insülin benzeri büyüme faktörü-1'in fetal makrozomi ile ilişkisiTüfekçi, Mehpare; Birincioğlu, Bahar Çelen; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2006Dişi alt genital sisteminde helicobacter pylori prevalansıOzan, Hakan; Kaya, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2007Doğal ve cerrahi menopozlu kadınlarda serum androjen düzeyleri ve seksüel fonksiyon bozukluklarıCengiz, Candan; Haytoğlu, Demet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2009Doğum eylemindeki gebelerde analjezik olarak intravenöz parasetamol kullanımının etkinliğiTüfekçi, Mehpare; Aydın, Gerçek; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2018-01-25Düşük over rezervli hastalarda gnrh antagonist/letrozol stimülasyon protokolünün kullanılmasının intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu siklus sonuçlarına etkisiTürk, Pınar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.; Kasapoğlu, Işıl; Çakır, Cihan; Şen, Esra; Avcı, Berrin; Uncu, Gürkan
2011Endometrial karsinom ve endometrial intraepitelial neoplazilerde Wilms tümör 1 proteini ekspresyonuOzan, Hakan; Atik, Yeliz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2017Endometriozise bağlı infertilite nedeni ile yardımla üreme yöntemi kullanılarak elde edilen gebeliklerde farklı endometriozis fenotiplerine göre prognostik faktörler ve erken gebelik sonuçlarının retrospektif analiziUncu, Gürkan; Aslan, Elif Külahçı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2011Endometriozisli hastalarda endometrial fas protein ekspresyonuKüçükkömürcü, Şakir; Kayaoğlu, Murat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2011Endometriyozis varlığının ve endometriyozis kist eksizyonunun over rezerv belirteçleri üzerine etkisiUncu, Gürkan; Kasapoğlu, Işıl; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1985Erken doğum etiyolojisinde 'chorioamnionitis'Kurtuluş, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1990Erken doğum tehdidinde ritodrin kullanımıKimya, Yalçın; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2012Erken doğum tehditi tanılı hastalarda plazma dekorin düzeyiTüfekçi, Mehpare; Özmen, Turan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1988Erken membran rüptürlü gebelerde, kantitatif C- reaktif protein değerinin, korioamnionitis tanısındaki önemiAydınlar, Sirem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1989Erken membran rüptürü olgularında sezaryen sonrası enfeksiyonÇelik, Halil; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.