Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 108  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
19891987-1989 yılları arasında Kliniğimizdeki myoma uteri olgularının incelenmesiKaraküçük, Memik; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1998Acute effects of maternal smoking on the uterine and umbilical artery blood velocity waveformsUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Kimya, Yalçın; Cengiz, Candan; Ozan, Hakan; Kolsal, Nedret
1994Ağır preeklamptik gebelerde uygulanan MgSO4 tedavisinin anne ve kordon kanında kalsiyum homeostazisi üzerine etkileriKüçükerdoğan, İsmail Bayram; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2016Akciğer skuamöz hücreli karsinomu ile servikal preinvaziv lezyonlar arasındaki ilişkiÖzerkan, Kemal; Uyanıklar, Özlem Özgün; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1994Alterations in respiratory functions during magnesium sulfate infusion in severe preeclampsia and eclampsiaUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Bilgin, Tufan; Cengiz, Çokluk; Ozan, Hakan
1988Birinci trimester normal gebelerde, abortus imminens ve abortus incompletus olgularında serum östradiol, progesteron ve prolaktin düzeyleriKavuştu, Emine; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2013-01-02Borderline over tümörlü olgulara klinik yaklaşımUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı.; Korkmazer, Neşe Solak; Özmen, Turan; Ozan, Hakan
1997Bursa yöresindeki gebelerde hepatit B yüzey antijeni, rubella antikoru ve VDRL pozitifliğinin araştırılmasıApaydın, Nuray; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2005-09A clinico-pathological study on the effect of vincristine on transmissible venereal tumour in dogsUludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; 0000-0003-0537-2113; Nak, Deniz; Nak, Yavuz; Cangül, I. Taci; Bilginer, Tuna; AAB-4360-2021; AAH-5494-2021
1995Confined placental mosaicism in term placentae: Analysis of 125 casesArtan, Sevilhan; Başaran, Nurettin; Hassa, Hikmet; Özalp, S.; Şener, T.; Saylı, B.S.; Özdemir, M.; Durak, T.; Dolen, I.; Özgünen, T.; Tuna, M; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Cengiz, C.
2008Diabetes mellitus ile komplike olmuş gebeliklerde C-peptid ve insülin benzeri büyüme faktörü-1'in fetal makrozomi ile ilişkisiTüfekçi, Mehpare; Birincioğlu, Bahar Çelen; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2006Dişi alt genital sisteminde helicobacter pylori prevalansıOzan, Hakan; Kaya, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2007Doğal ve cerrahi menopozlu kadınlarda serum androjen düzeyleri ve seksüel fonksiyon bozukluklarıCengiz, Candan; Haytoğlu, Demet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2009Doğum eylemindeki gebelerde analjezik olarak intravenöz parasetamol kullanımının etkinliğiTüfekçi, Mehpare; Aydın, Gerçek; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2018-01-25Düşük over rezervli hastalarda gnrh antagonist/letrozol stimülasyon protokolünün kullanılmasının intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu siklus sonuçlarına etkisiTürk, Pınar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.; Kasapoğlu, Işıl; Çakır, Cihan; Şen, Esra; Avcı, Berrin; Uncu, Gürkan
1993Effect of progestogens on estrogen-induced lipoprotein changesUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı; 0000-0002-8974-8837; Tüfekçi, Mehpare; Zafer, Çolak; Ozan, Hakan; Kimya, Yalçın; Aydınlar, Ali; AAI-6632-2021
2011Endometrial karsinom ve endometrial intraepitelial neoplazilerde Wilms tümör 1 proteini ekspresyonuOzan, Hakan; Atik, Yeliz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1994Endometrial polyps, cystic glandular hyperplasia and atypical leiomyoma associated with tamoxifen therapyUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.; Kimya, Yalçın; Cengiz, Candan; Tolunay, Şahsine; AAI-1612-2021
2017Endometriozise bağlı infertilite nedeni ile yardımla üreme yöntemi kullanılarak elde edilen gebeliklerde farklı endometriozis fenotiplerine göre prognostik faktörler ve erken gebelik sonuçlarının retrospektif analiziUncu, Gürkan; Aslan, Elif Külahçı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2011Endometriozisli hastalarda endometrial fas protein ekspresyonuKüçükkömürcü, Şakir; Kayaoğlu, Murat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.