Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 66  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
201665 yaş üstü demanslı hastalarda dengenin fonksiyonel durum ve yaşam kalitesi ile ilişkisiİrdesel, F. Jale; Ok, Nurfiliz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2018Aksiyal spondiloartrit tanılı hastalarda ayak fonksiyon indeksinin ayak entezis ultrasonografi bulguları ile olan ilişkisinin karşılaştırılmasıAltan İnceoğlu, Lale; Bilgiç, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2012Ankilozan spondilitli hastalarda tedavi edici egzersizlerin hastalık aktivitesi, fonksiyonel durum ve yaşam kalitesine etkileriBingöl, Ümit; Atik, Tuncay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1989Ankilozan spondilitte tedavi edici egzersizlerin solunum fonksiyon testleri üzerine etkisiİrdesel, F. Jale; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2016Diz osteoartrit hastalarında baker kistinin ağrı, fonksiyon ve yaşam kalitesi üzerine etkisiİnceoğlu, Lale Altan; Kandemirli, Güzin Çakır; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2011Diz osteoartriti tedavisinde iyontoforezin etkinliğiSivrioğlu, Konçuy; Raif, Serap Latif; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2011Diz osteoartritinde burst tipi TENS tedavisinin etkinliğiYurtkuran, Merih; Bulunmaz, İlhami; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2013Diz osteoartritinde düşük doz ultrason tedavisinin etkinliğiYurtkuran, Merih; Mert, Muharrem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1992Diz osteoartritinde kısa dalga diatermi ile hidroterapi uygulamasının karşılaştırılmasıGüney, Cemal; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1998Diz osteoartritinin tedavisinde hidroterapi ve interferansiyel akımların karşılaştırılmasıHatipoğlu, Mehmet F.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2018Diz osteoartritli hastalarda radyolojik evre ile q açısı, femoral kıkırdak kalınlığı ve klinik parametreler arasındaki ilişkinin değerlendirilmesiAlp, Alev; Karabulut, Merve; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1996Diz osteoartrozlu olgularda eksantrik-konsantrik ve konsantrik izokinetik egzersiz programının kas gücü, fonksiyonel kapasite ve kas kitlesi üzerine olan etkileriÇakın, Nilgün; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1999Diz osteoartrozunda inflamasyonun değerlendirilmesinde kantitatif bir yöntem olarak Tc-99m HIG sintigrafisinin yeriKarlıbel, İlknur Aykurt; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1993Diz osteoartrozunda izotonik ve izokinetik egzersiz uygulamasının karşılaştırılmasıYavuz, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1990Diz osteoartrozunun sağaltımında buz masajı ile tens uygulamasının karşılaştırılmasıKocagil, Tuncer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2009El osteoartritli hastalarda topikal %5 ibuprofenin etkinliğinin araştırılmasıYurtkuran, Merih; Kanat, Elvan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1996Eldeki fleksör tendon yaralanmalarının onarım sonrası rehabilitasyonuÖzbek, Lale; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2011Fibromyalji hastalarında denge durumunun ve düşme riskinin değerlendirilmesi, bu hastalarda egzersiz programlarının denge ve düşme üzerine etkisiİnceoğlu, Lale Altan; Göçmen, Demet Demir; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
1998Fibromyalji sendromunda egzersiz tedavisinin nöroendokrin fonksiyonlara etkileriSivrioğlu, Konçuy; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2014-12-08FRAX ile yapılan kırık riski değerlendirmesi ve geleneksel risk faktörleriyle ilişkisiUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Biyoistatistik Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.; Gökmen, Neşe Eroğlu; Kandemirli, Güzin Çakır; Baştuğ, Erol; Avşaroğlu, Burcu; Ok, Nurfiliz; Ünal, Sümeyra Tekiner; Bilgiç, Adnan; Coşgun, Şeyma; Altuğ, Gamze; Aslan, İbrahim; Biçer, Zemzem Tuba; Ocakoğlu, Gökhan; Alp, Alev