Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 47  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-06-05Abbâsî sarayının hazırcevap nedîmi: Ebü'l-'Aynâ (Hayatı-mizahçılığı-nükteleri)Şahin, Şener; Çakır, Muhammed Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-06-19Abdulkâdir el-Fâsî el-Fihrî ve Arap dilbilimine katkısıGüler, İsmail; Özdemir, Hilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2015-09-14Abdurrahman Munîf'in Sibâku'l-Mesafati't-Tavîle adlı eserinin roman tekniği açısından incelenmesiTaşdelen, Hasan; Erbay, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-03-24Abdurrahman Münif'in romancılığıGüler, İsmail; Arslan, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-08-21Aişe el-Bâûniyye hayatı ve şiiriTaşdelen, Hasan; Uzuner, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1999Arap dilinde cümleler ve kuruluş yollarıBulut, Ahmet; İbrahimoğlu, Nizameddin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2002Arap dilinde çokanlamlılıkBulut, Ahmet; Acar, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2000Arap edebiyatında edebi tenkide girişBulut, Ahmet; Toparlak, Bilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005-02-04Arap edebiyatında Makâme ve bazı Makâmât örnekleriYalar, Mehmet; Karaca, Ahmet Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-10-12'Avfî'nin Cevâmi'u'l-Hikâyât ve Levâmi'u'r-Rivâyât isimli eserinde mizahî karakterler ve anekdotik unsurlarŞahin, Şener; Uz, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2011-11-23Bahâuddîn es-Subkî ve belâğat ilmindeki yeriAyyıldız, Erol; Durmuş, Elif Nur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2011-09-29Beşşâr bin Burd ve döneminin şiirindeki yeriYalar, Mehmet; Ruşid, Asan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005Cebra İbrahim Cebra ve XX. yüzyıl Arap edebiyatındaki yeriAyyıldız, Erol; Hoşgör, Fatıma Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1999Corci Zeydan`ın tarihi romancılığı ve Osmanlı İnkılabı adlı romanıKaraarslan, Nasuhi Ünal; Şahin, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2002Cubran Halil Cubran ve çağdaş Arap edebiyatındaki yeriYalar, Mehmet; Günday, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2000Çağdaş Arap edebiyatında Osmanlı ve Türk imajıAyyıldız, Erol; Arslan, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-06-19Dîvân Grubu'nun Modern Arap Edebiyatındaki yeriGünday, Hüseyin; Zor, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2001Ebu 'Ubeyd ve Garibu'l-Hadis'indeki dile dair açıklamaların tahliliBulut, Ahmet; Aşıkçı, Kazım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1994-09-28Ebu Ca`fer en-Nahhas ve Me`ani`l-Kur`an-ıBulut, Ahmet; Güney, Fikri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2006-12-29Ebu Mansur Abdulmelik b. Muhammed es-Sealibi`nin Sirru`l-Arabiyye adlı eserinin edisyon kritiğiYalar, Mehmet; Gündoğdu, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.