Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 87  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2010-08-022001 krizi sonrasında Türkiye ekonomisinde iktisadi büyümenin kaynakları ve sonuçlarıÖlmezoğulları, Nalan; Demir, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
199524 Ocak 1980 ve 5 Nisan 1994 istikrar politikalarıDinler, A. Zeynel; Hatipoğlu, Levent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2008Ab üyeliğinin Yunanistan ekonomisine etkileri ve Türkiye'nin üyeliği bakımından bir değerlendirmeŞahin, Hüseyin; Serdar, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2007Avrupa Birliği ile uyum sürecinde Türk sigorta sektörünün değerlendirilmesiAcar, Yalçın; Yiğit, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2007Avrupa Birliği ve Türkiye'de serbest bölgelerŞahin, Hüseyin; Yazıcılar, Selin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2001Avrupa Birliği'nde sermaye piyasalarının entegrasyonu ve İMKBUnay, Cafer; Karaoğlu, Ebru; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1992Avrupa ekonomik topluluğu ve Türk turizmiUnay, Cafer; Tunçsiper, Bedriye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2003Avrupa Para Birliği, Euro, dünyaya ve Türkiye'ye etkileriParasız, İlker; Özer, Aykut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2003Azerbaycan'ın ekonomik yapısı ve petrolün ekonomideki yeriŞahin, Hüseyin; Nebiyev, Seymur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2012Bankacılık krizleri ve Türkiye örneğiAklan, Nejla Adanur; Sertkaya, Burak; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2004Bankalararası para piyasası (1990-2003 yılları arasındaki gelişmeler)Kanyılmaz, İbrahim; Özkaya, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2010-07-13Bankalararası para piyasası üzerine teorik ve uygulamalı bir incelemeŞahin, Hüseyin; Gökçe, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2006Bankalarca uluslararası ödeme şekilleri ve uluslararası ticaretin finansmanıDülgeroğlu, Ercan; Özözen, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Bilgi ekonomisi ve Türkiye için önemiAslanoğlu, Mehmet; Kaya, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2010Bölgesel kalkınma ajansları ve Türkiye uygulamasıYılmaz, Feridun; Bakır, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1999Bursa'nın ekonomik yapısı ve dış ticaretiUnay, Cafer; Burcu, Abdulhamit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1993Çevre sorunları ve kalkınmaDülgeroğlu, Ercan; Subaş, Gönül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Doğrudan yabancı sermaye yatırımlarıDülgeroğlu, Ercan; Erçakar, Mehmet Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1995Döviz kuru sistemlerinin değerlendirilmesi Türkiye ve Özbekistan örnekleriİyibozkurt, Erol; Turayev, Şükrullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1994Dış borçlanmada ekonomik etkinlik ve Türkiye örneğiİyibozkurt, Erol; Okumuş, Mehmet Önder; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.