Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 40  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1998-02-26Afyon ili Sincanlı ilçesi besi sığırı ahırlarının yapısal özellikleri ve iyileştirilmesi üzerine bir araştırmaKorukçu, Abdürrahim; Molla, Fethi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2004-11-19Arazi tesviyesi projelerinin hazırlanmasında coğrafi bilgi sistemi (GIS)'nin kullanım olanakları üzerine bir araştırmaDemir, Ali Osman; Demirtaş, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2002-07-29Arazi toplulaştırma planlama çalışmalarında uzaktan algılama tekniklerinden yararlanma olanaklarıGündoğdu, Kemal Sulhi; Köseoğlu, Müge; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1993-05-21Arazi toplulaştırmasında bilgisayar destekli bir dağıtım modelinin geliştirilmesi ve uygulanması üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Gündoğdu, Kemal Sulhi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2002-09-23Arazi toplulaştırmasında CBS destekli planlama sisteminin geliştirilmesi ve planlama verilerinin analiziArıcı, İsmet; Aslan, Şerife Tülin Akkaya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2004-03-31Arazi toplulaştırmasının kırsal görünüm planlaması ve geliştrilmesindeki yeri ve Bursa-Osmangazi-Doğancı Köyü örneğiArıcı, İsmet; Göçmen, Betül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1997Arazi toplulaştırmasının su depolama yapılarıyla birlikte projelendirilmesi ve etkileri üzerine bir araştırmaGündoğdu, Kemal Sulhi; Eryiğit, Füsun; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2005Bitki-iklim modeli (DSSAT) kullanılarak Bursa'da buğday için farklı su uygulama düzeylerinin analiziYazgan, Senih; Mor, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1998-10-13Bolu ilinde yapılan hayvan içme suyu (HİS) amaçlı göletlerin durumu, yeterlilikleri ve sorunları üzerine bir araştırmaDemir, A. Osman; İşler, Abidin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2004-03-17Bursa Bölgesi damızlık süt sığırı işletmeciliğine uygun soğuk ahır tiplerinin geliştirilmesi üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Yaslıoğlu, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2006-11-03Bursa koşullarında mısır bitkisi su-verim ilişkisinin ceres-maıze bitki gelişme modeliyle belirlenmesiYazgan, Senih; Okay, Dilruba; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2010-07-16Bursa koşullarında yetiştirilen mısır bitkisinde kısıntılı sulamanın verim ve kalite üzerine etkisiDemir, Ali Osman; Kuşçu, Hayrettin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1999-05-07Bursa ovası yeraltı sulamasında işletme sorunları ve çözüm yollarıYazgan, Senih; Çiçek, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1999-05-06Bursa Ovası yeraltısuyu sulamasında su kullanım etkinliğinin değerlendirilmesi üzerine bir araştırmaGündoğdu, Kemal Sulhi; Şahinler, Çimen Zehra; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1993Bursa ve yöresinde kimi kültür bitkilerine ilişkin sulama zamanının model yaklaşımı ile planlamasıKorukçu, Abdurrahim; Yazgan, Semih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1998-08-25Bursa yöresinde ticari broyler kümeslerinin tasarım ve proje özellikleri ile iyileştirme olanaklarının araştırılmasıArıcı, İsmet; Yaslıoğlu, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1998-10-26Bursa-Karacabey-Beylik köyü arazi toplulaştırmasının Care modeline göre bilgisayar destekli projelenmesi üzerine bir çalışmaKorukçu, Abdurrahim; Medetoğlu, Alper; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1997Bursa-Karacabey-Eskisarıbey Köyü arazi toplulaştırma projesi çerçevesinde köy yerleşiminin iyileştirilmesi üzerine bir çalışmaGündoğdu, Kemal Sulhi; Akkaya, Şerife Tülin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2007-03-23Bursa-Yenişehir Ovası Marmaracık Gölü kurutma alanında DRAINMOD simülasyon modeli kullanılarak drenaj sistem parametrelerinin belirlenmesiDemir, Ali Osman; İlhan, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1996-09-13Büyük damızlık süt sığırcılığı işletmesi optimum tasarımı üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Şimşek, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.