Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 19 of 19
Issue DateTitleAuthor(s)
1999-09-24Ayçiçeği, kolza, pamuk ve soya yağlarının diesel motorlarında yakıt olarak kullanım olanaklarının belirlenmesi üzerine karşılaştırmalı bir araştırmaAlibaş, Kamil; Ulusoy, Yahya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2001-01-23Bazı sebze ve meyvelerin mikrodalga ışınlarla kurutulmasında kurutma parametrelerinin belirlenmesiIşık, Eşref; Özkan, İlknur Alibaş; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2008Bazı tarımsal ürünlerin farklı ön soğutma yöntemleri ile soğutulmasındaişletim ve tasarım parametrelerinin belirlenmesiOkursoy, Rasim; Alibaş, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2012Bazı tarımsal ürünlerin mikrodalga konvektif kurutma yöntemiyle ince tabaka kurutma kuramına göre kurutulmasında kurutma parametrelerinin belirlenmesiIşık, Eşref; İzli, Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2004-08-09Biyolojik materyallerde kuvvet deformasyon ilişkisinin grafiksel olarak belirlenmesinde kullanılacak ölçüm düzeneğinin geliştirilmesiIşık, Eşref; Güler, Taner; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2004-09-29Bursa Holstein Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği'ne üye işletmelerin mekanizasyon düzeyinin belirlenmesiDarga, Ahmet; Kocabıçak, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2005-09-23Çeşitli tarımsal ürünlerin vakumla kurutulmasında kurutma parametrelerinin belirlenmesiAlibaş, Kamil; Ayhan, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2002-01-22Domates üretiminde makina ve el ile fide dikimi ve hasat işlemlerinin iş etüdü yöntemi ile analiziDarga, Ahmet; Evlice, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2004-11-04Elma taşımada zedelenmeye neden olan mekanik kuvvetlerin etkilerini en aza indiren ambalaj tipinin belirlenmesiAlibaş, Kamil; Acıcan, Tuncay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2015-07-21Laboratuvar ölçekli biyodizel üretim tesisinin projelendirilerek imal edilmesi ve yabani zeytinden (Oleaoleaster) üretilecek biyodizelin yakıt özelliklerinin belirlenmesiAlibaş, Kamil; Arslan, Murat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
1999-07-05Lastik tekerlekli traktörlerde lastik basıncının toprak sıkışıklığına olan etkilerinin belirlenmesiOkursoy, Rasim; Özgöz, Engin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2008Mısır üretiminde korumalı toprak işleme yöntemlerinin geleneksel toprak işleme yöntemi ile makina maliyetleri ve ürün verimi açısından karşılaştırılmasıOkursoy, Rasim; Bodur, Sabahattin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2007Mısırın sıcak hava akımıyla kurutulmasında kurutma parametrelerinin belirlenmesiIşık, Eşref; İzli, Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2012Olgunlaşmamış şeftali meyvesini doğal bahçe koşullarında alınmış görüntülerde görüntü işleme teknikleri ve yapay sınıflandırıcılarla saptayarak sayan algoritmaların geliştirilmesi.Vardar, Ali; Kurtulmuş, Ferhat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2001-01-23Pullukla çalışmada iş başarısı ile çalışma şekli ve dönüş teknikleri arasındaki ilişkilerDarga, Ahmet; Alkan, Murat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2001-03-26Sap ve saman yakıcıların işletim ve tasarım parametrelerinin belirlenmesine yönelik model çalışmasıAlibaş, Kamil; Ünal, Halil; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2007-07-31Tarım işletmeleri için en uygun tarım makinaları seçimi yapan bir bilgisayar programının geliştirilmesiDarga, Ahmet; Kurtulmuş, Ferhat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2006-10-13Tarım makinalarının kullanım maliyetlerinin hesaplanmasına ilişkin bilgisayar programının geliştirilmesiDarga, Ahmet; Özdemir, İrfan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2001-06-21Toprak sıkışıklığının belirlenmesinde traktör hidrolik sisteminden tahrikli penetrometreden yararlanma olanaklarıOkursoy, Rasim; Tekin, Yücel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.