Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
1997-08-22Arabalı süt sağım makinalarında gürültü ve enerji tüketimi yönünden en uygun vakum pompası susturucu sisteminin belirlenmesi üzerinde karşılaştırmalı bir araştırmaAlibaş, Kamil; Tunçkal, Cüneyt; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1992-07-02Arazi tesviyesinde bilgisayar destekli makina ve işgücü planlamasıBölükoğlu, Halil; Özden, Dursun Murat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1992-07-15Bursa bölgesinde tütün fidesi dikiminin mekanizasyon olanakları üzerine karşılaştırmalı bir araştırmaYüksel, Gürcan; Ulusoy, Yahya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1996-01-29Değişik örtü materyalli seraların doğalgazla ısıtılması üzerinde karşılaştırmalı bir araştırmaAlibaş, Kamil; Daniyarov, Farhod; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
2013Farklı karışım oranlarındaki sığır gübresi ve mısır silajından mezofilik fermantasyonla üretilebilecek biyogaz miktarlarının belirlenmesi üzerine bir araştırmaAlibaş, Kamil; Ayhan, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
2005-05-27"Golden Delicious" elma çeşidinde hasat sonrası kalsiyum infiltrasyonuni sağlayacak vakum sistemli modelin geliştirilmesi ve kalsuyum infiltrasyon derecesinin soğutma enerjisine olan etkilerinin belirlenmesiAlibaş, Kamil; Tunçkal, Cüneyt; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1997-07-18Hidrolik kumandalı omca altı bağ pulluğunun işletim parametrelerinin belirlenmesi üzerine bir araştırmaYüksel, Gürcan; Sert, Ali; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1995İki dingilli tarım arabalarının denenmesinde kullanılan elektrohidrolik titreşim simülatöründe veri toplama sisteminin bilgisayar destekli olarak geliştirilmesiYüksel, Gürcan; Acıcan, Tuncay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1992-01-24Jeotermal enerjiden yararlanarak ısıtılan değişik örtü materyalli bir serada enerji kazancının bilgisayar modeliyle saptanmasıYüksel, Gürcan; Nasıroğlu, Sakine; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
2006-02-21Pullluk uç demirlerindeki aşınmaların belirlenmesinde görüntü işleme tekniğinden yararlanma olanaklarıOkursoy, Rasim; Uras, Ahu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1992-07-08Sulandırılmış amonyak uygulayıcısı tasarımıYüksel, Gürcan; Erol, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1994-12-29Tahıl ve yemeklik tane baklagil harman makinası tasarımı ve işletme parametrelerinin saptanmasıBölükoğlu, Halil; Zeytinoğlu, Muharrem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1995-09-06Tohum yatağı hazırlığında kullanılan aletlerin enerji gereksinimlerinin belirlenmesiYüksel, Gürcan; Tekin, Yücel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1992-06Toprak işleme makinalarında yüzey sertleştirme sorunları ve uygulanabilir metod araştırmasıYüksel, Gürcan; Çoğay, Atamer; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
1994-12-29Vakum-soğutma sisteminde işletim ve tasarım parametrelerinin belirlenmesine yönelik model çalışmasıBölükoğlu, Halil; Işık, Eşref; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.