Browsing by Author Tasmacı, Mehmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
1997-10-242,3,4 çözgü-örgü hareketleriyle elde edilen çözgülü otomat örme dokularının fiziksel ve geometrik yapı özelliklerinin araştırılmasıTasmacı, Mehmet; Türker, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999-10-01Çözgülü örme raşel jakarlı örme teknikleri ile elde edilen kumaş yapılarının teknik özelliklerinin karşılaştırılmasıTasmacı, Mehmet; Akgün, Belgin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1995-02-27Düz örme kumaşlarda sıklık değişimlerinin kumaş yapısı ve özellikleri üzerindeki etkilerinin incelenmesiTasmacı, Mehmet; Ahmadcanov, Husan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Ana Bilim Dalı.
1992-09-17Ev-büro tekstil dokularının teknolojik ve fiziksel yapı özelliklerinin karşılaştırılmasıTasmacı, Mehmet; Demiröz, Ahu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1984Halk sanatı el örme desenlerinin modern örme makinalarında uygulanmasıUludağ Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Tekstil Mühendisliği Bölümü.; Tasmacı, Mehmet
1989-02Örme dokularında ve makinalarında uygulanılan matematiksel modellerin araştırılmasıTasmacı, Mehmet; Akaydın, Muhammet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1988Örme makinelerinde elektronik kumanda yöntemleri ve bilgisayarlı örgü-desen tasarımı üzerine araştırmalarTasmacı, Mehmet; Kaya, Ali; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1992-09-17Örme ve dokumadan üretilen iç giyimlik, yatak örtülük v.b. dokuların, fiziksel özelliklerine terbiye, boya, baskı işlemlerine etkili olan teknolojik faktörlerin araştırılmasıTasmacı, Mehmet; Avşar, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1993-09-07Özel (fantazi) örme iplikleri ve malzemelerinden el işi ve makinalarda örme ve birleştirme yöntemleri ile yeni özel giysi, aksesuar dokularının elde edilmesi üzerine araştırmalarTasmacı, Mehmet; Uluda, Şerif; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1995Pamuklu RL-single jersey yuvarlak örme kumaşların fiziksel ve mekaniksel özelliklerinin incelenmesiTasmacı, Mehmet; Yıldırım, Kenan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999-06-21Tek iplikli düz, yuvarlak ve çözgülü iplikli örme kumaşların konfeksiyon farklılıklarının incelenmesiTasmacı, Mehmet; Akaydın, Muhammet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1987Tekstil işletmelerinin çevre kirlenmelerine etkileriTasmacı, Mehmet; Gemci, Remzi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1985-11-11Tıbbi amaçlar için kullanılan örme dokularının elde edilme yöntemleri ve özellikleriTasmacı, Mehmet; Sunar, Şükriye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.