Browsing by Author Taneli, Bilgen

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2002Alzheimer demanslı hastaların sosyal bakım verenlerindeki külfet, anksiyete ve depresyon düzeylerinin tanı ve tedavisi ve bunun hastaya yansımasıTaneli, Bilgen; Göçer, Nilüfer Güney; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.
2001Alzheimer hastalığında davranışsal ve psikolojik semptomların bakımverenin külfet, anksiyete ve depresyon düzeyleriyle ilişkisiTaneli, Bilgen; Sivrioğlu, E. Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.
1988Basketbol ve voleybol sporu yapan iki grubun kişilik özelliklerinin karşılaştırılmasıTaneli, Bilgen; Haşıl, Nimet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.
1980Depresyonda biyojen aminlerin rolü ve biyojen amin prekürsörlerinin tedavideki etkinliğiBursa Üniversitesi/Tıp Fakültesi.; Verimli, Arif; Taneli, Bilgen
2002-04Different neuroendocrine profiles of remitted and nonremitted schizophrenic patientsYazıcı, Kezban; Yazıcı, Aylin Ertekin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Bölümü.; Taneli, Bilgen; 6603520984
1995Duygulanım bozukluklarında psikonöroendokrinolojik testler (TRH testi, deksametazon süpresyon testi ve diğer testler)Taneli, Bilgen; Bilici, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.
1996Erken ve geç dönem medulla spinalis yaralanmalı hastaların anksiyete ve depresyon yönünden karşılaştırılmasıTaneli, Bilgen; Bilgin, Işıl; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.
1988Futbolcuların kişilik özelliklerinin karşılaştırılmasıTaneli, Bilgen; Sağlıcan, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.
1988Halter ve boks sporu yapan iki grubun kişilik özelliklerinin karşılaştırılmasıTaneli, Bilgen; Suvar, Ziya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı.
1998Majör depresyon ve manik bozuklukta TRH testi ve deksametazon süpresyon testiTaneli, Bilgen; Sertel, Mithat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.
1988Schizophrenia and schizophrenia-like psychotic epilepsy: An electrophysiological-biochemical correlationÖzaşkınlı, Suha; Karakılıç, İlknur Demir; Karaaslan, Ferdi; Pektoylan, T.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.; Taneli, Bilgen; Taneli, Suna; 6603520984; 6507993732
1981Sıcak su ile provoke olan refleks-kompleks parsiyel nöbetler (sıcak su epilepsisi)Bursa Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Psikiyatri Anabilim Dalı.; Taneli, Bilgen; Sarıçoğlu, Ferda; Verimli, Arif; Taneli, Suna; Özaşkınlı, Süha