Browsing by Author Lazol, İbrahim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1986Alternatif bütçeleme yaklaşımlarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Lazol, İbrahim
1995Dış ticarette ödeme şekilleri ve tek düzen muhasebe sistemine göre muhasebeleştirilmesiLazol, İbrahim; Acar, Nurşen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1998Ekonomik katma değer ve bir uygulamaLazol, İbrahim; Kaptan, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2000Enflasyon ortamında finansal raporlamaLazol, İbrahim; Bulur, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2004Faaliyet tabanlı bütçeleme tekniği ve bir uygulamaLazol, İbrahim; Eker, Melek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.
1994Hesap planları, bazı sorunlar ve önerilerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Lazol, İbrahim
1998Holding işletmelerde muhasebe organizasyonu ve raporlama sistemiLazol, İbrahim; Gürsoy, Yaser; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2000İşletmelerde finansal risk yönetimi açısından opsiyonlar ve bir uygulamaLazol, İbrahim; Erdoğan, Nilgün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1986İşletmelerde genel üretim giderlerinin kontrolunda değişken ve sıfır tabanlı bütçeleme teknikleriLazol, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2002İşletmelerde maliyet analizi ve içecek sektöründe bir uygulamaLazol, İbrahim; Öz, Mete; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1991İşletmelerde maliyet bilgilerinin fiyatlama kararlarında kullanılmasıLazol, İbrahim; Ömercikoğlu, Zafer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2003İşletmelerde tekdüzen hesap planı ve Türkmenistan önerisiLazol, İbrahim; Annageldiyev, Hezret; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2001İşletmelerin halka açılma süreci ve işletme değerinin belirlenmesi üzerine bir uygulamaLazol, İbrahim; Budak, Hızır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1985Kalite maliyetlerinin analizi ve kontrolüUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Lazol, İbrahim
2002Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yatırımlarında finansal kiralamaLazol, İbrahim; Tellier, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1995Leasing ve tek düzen hesap planı çerçevesinde muhasebeleştirilmesiLazol, İbrahim; Çopur, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1985-11Merkezcil olmayan işletmelerde transfer fiyatlama sorunuUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Lazol, İbrahim
1996Tek düzen muhasebe sistemi çerçevesinde standart maliyetlerLazol, İbrahim; Cingil, Bülent Hamdi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1986Toplu pazarlıkta kullanılabilecek finansal oranlarUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Lazol, İbrahim
2007Uluslararası denetim standartları ve kurumsal yönetim açısından Türkiye'de muhasebe denetimiLazol, İbrahim; Muğal, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.