Browsing by Author Korfalı, Ender

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 11 of 11
Issue DateTitleAuthor(s)
2010Anterior kominikan arter anevrizmalı olgularda hipotalamik arterlerin varyasyonları ve bu bölge anevrizmaları ile ilişkilerinin incelenmesi: Kadaverik çalışmaKorfalı, Ender; Kuytu, Turgut; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı.
2009Deneysel spinal kord iskemisi uygulanan sıçanlarda ardkoşullama ve/veya sitikolinin nöronal apopitozisteki nöron koruyucu etkilerinin incelenmesiKorfalı, Ender; Türkkan, Alper; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.
2011-09-14Ependimomalarda Ki67 ekspresyonunun histopatolojik parametreler ile ilişkisiUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirurji Anabilim Dalı.; Kılıçoğlu, Mehtap Kasap; Tolunay, Şahsine; Ferik, Zarema; Elezoğlu, Bahar; Aşık, Naile; Korfalı, Ender; Bekar, Ahmet; Kocaeli, Hasan; Taşkapılıoğlu, Özgür
2007Geçici fokal serebral iskemi uygulanan sıçanlarda ardkoşullama uygulamasının lipid peroksidasyonu ve apopitozis üzerine etkisiKorfalı, Ender; Abaş, Faruk; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.
2006Geçici fokal serebral iskemi uygulanan sıçanlarda, sitikolin ve hipoterminin nöronal apopitozisdeki nöron koruyucu etkileriKorfalı, Ender; Şahin, Soner; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.
2006III. ventrikülün taban anatomisinin endoskopik ventrikülostomi komplikasyonları ile ilişkisiKorfalı, Ender; Aydın, Selçuk; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.
2011-04-04Pediatrik kolloid kistlere anterior transkallozal yaklaşım sonuçlarıUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı.; Kuytu, Turgut; Kaplan, Tolga; Taşkapılıoğlu, Mevlüt Özgür; Kocaeli, Hasan; Korfalı, Ender
2007-05-21Serebral anevrizma cerrahisinde izofluran ve TİVA uygulamasının hemodinami, derlenme ve erken nörolojik durum üzerine etkilerinin karşılaştırılmasıUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirurji Anabilim Dalı.; Bilgin, Hülya; Kaya, Fatma Nur; Korfalı, Gülsen; Polat, Şule; Korfalı, Ender; Bekar, Ahmet
2010-08-05Subdural ampiyemlerin 20 yıllık retrospektif analiziUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirurji Anabilim Dalı.; Kaplan, Tolga; Kuytu, Turgut; Taşkapalıoğlu, Mevlüt Özgür; Kocaeli, Hasan; Korfalı, Ender; Bekar, Ahmet
2006Sıçanlarda iskemik önkoşullama ve ardkoşullamanın geçici fokal serebral iskemi modelinde nöron koruyucu etkileriKorfalı, Ender; Taşkapılıoğlu, M. Özgür; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.
1998Vazospazm gelişmesinde tekrarlayıcı küçük subaraknoid kanamaların etkileri: Serebral kan akımı ve histolojik çalışmaKorfalı, Ender; Türeyen, Kudret; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroşirürji Anabilim Dalı.