Browsing by Author Genç, Mehmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
19971980-1994 dönemi Alman dış politikası ve Avrupa siyasi işbirliği süreciGenç, Mehmet; İşyar, Ömer Göksel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2004Avrupa Birliği Rekabet Hukuku açısından teşviklerin tanımı ve denetimiGenç, Mehmet; Selçuk, Ulya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2004Avrupa güvenlik ve savunma politikası ve TürkiyeGenç, Mehmet; Özdal, Barış; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1989Avrupa örgütlenmesindeki evrelerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Bölümü.; Genç, Mehmet
1990Avrupa topluluklarına tam üyeliğimiz halinde egemenlik yetkilerinin devri sorunuUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Bölümü.; Genç, Mehmet
1992Avrupa topluluklarında gelişen Avrupalı kimliği ve TürkiyeGenç, Mehmet; İşyar, Ömer Göksel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1988Dış politika analizinde interdisipliner yöntem arayışıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Bölümü.; Genç, Mehmet
1985F. Almanya'da yaşayan yabancı işçilerin uyumlarının yasal sorunlarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Genç, Mehmet
1986Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler ilişkilerinde UNCTADUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Bölümü.; Genç, Mehmet
2002Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin AB'ne tam üyeliğinin yaratacağı sorunlarGenç, Mehmet; Aydın, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2007NATO'nun çok boyutlu evrensel örgüte dönüşüm sürecinde Rusya Federasyonu ile olan ilişkileriGenç, Mehmet; Jafarov, Samir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2009Ortaklık konseyi kararlarının Türk Hukukuna etkileriGenç, Mehmet; Manavoğlu, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Devletler Hukuku Bilim Dalı.
2009Ortaklık mevzuatı açısından Türkiye Cumhuriyeti uyrukluğundaki gerçek ve tüzel kişilerin Avrupa Birliği Hukuk düzeninde açabilecekleri davalarGenç, Mehmet; Reçber, Sercan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Devletler Hukuku Bilim Dalı.
2005Soğuk savaş sonrasından Avrupa Birliği'ne üyelik kiriterlerinin neo fonksiyonalist teori açısından analiziGenç, Mehmet; Toprak, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1991Türk siyasi değerleri açısından Türkiye-Avrupa Toplulukları ilişkileriGenç, Mehmet; Reçber, Kamuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1986Türk siyasi tarihinde Musul sorunuGenç, Mehmet; Savaş, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1998Türkiye Avrupa Toplulukları ilişkilerine Anavatan Partisi'nin etkisiGenç, Mehmet; Aydın, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.
2004Uluslararası Hukuk açısından uluslararası nehirler ve Fırat-Dicle Nehirlerinin hukuksal statüsüGenç, Mehmet; Dalar, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1985-11Uluslararası ilişkilerde tarafsızlıkUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Bölümü.; Genç, Mehmet
2001Yargı güvencesi örneğinde İnsan Hakları Sözleşmesi'nin Türk Hukukunda doğurduğu sonuçlarGenç, Mehmet; Küngerü, Korhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.