Browsing by Author Erdal, Kelime

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
2006Benim küçük dostlarımUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Erdal, Kelime
2005Halide Edib Adıvar ve Halide Nusret Zorlutuna'nın eserlerinde öğretmen ve eğitimÇılgın, Alev Sınar; Erdal, Kelime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı.
2008-12-01Halide Edib Adıvar ve üniversite meselesiUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Erdal, Kelime
2007-12-01Halide Edib Adıvar ve üniversitelerUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Erdal, Kelime
2003-12-01Halide Edib Adıvar, Yakup Kadri Karaosmanoğlu ve Falih Rıfkı Atay’ın kalemiyle savaş ve çocuklarUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Erdal, Kelime
2009-12-01The ideal Turkish youth and teacher in Mehmet Aki̇f Ersoy’s poemsUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Erdal, Kelime
2019-06-21İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin okuma becerilerinin çok yönlü desteklenmesine yönelik bir eylem araştırmasıErdal, Kelime; Kartal, Hülya; Bozkurt, Metin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı/İlköğretim Bilim Dalı.
2011-08-16MEB onaylı 100 temel eserde yer alan çeviri kitaplardaki iletilerin ilköğretim ikinci kademe öğrencilerine uygunluğunun Türkçe öğretmenlerinin görüşleri doğrultusunda incelenmesiErdal, Kelime; Yurtseven, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2019-05-31Mevlana'nın Mesnevi'sinden seçmelerin bulunduğu çocuk kitaplarının çocuk eğitimi ve çocuk edebiyatı açısından incelenmesiErdal, Kelime; Eğridere, Zeynep Zuhal; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2015Murat Gülsoy'un eserlerinde postmodernist ögelerErdal, Kelime; Akyıldız, Şeref; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2008-08-01Okul öncesi dönem çocuk kitaplarında temizlikUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Erdal, Kelime
2017-06-22Sevinç Kuşoğlu'nun çocuk kitaplarında yer alan eğitsel iletilerErdal, Kelime; Karahanoğlu, Esin; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2020-09-04Türkçenin yabancı dil olarak öğretiminde kültürel aktarım açısından türkülerin önemiErdal, Kelime; Yavuzel, Sıla Türkay; Bursa Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Anabilim Dalı/Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Bilim Dalı.