Browsing by Author Efil, İsmail

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 59  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
19932000'li yıllara doğru ülkemiz için yeni bir yönetim aracı: kalite maliyetleriEfil, İsmail; Bayram, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Ana Bilim Dalı.
2017-01-27Aile şirketlerinde örgütsel bağlılık: Nepotizm ve etkileri üzerine Kocaeli bölgesinde bir çalışmaEfil, İsmail; Üstün, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
1990Amaçlara göre yönetim ve bankacılıkta uygulanmasıEfil, İsmail; Biçen, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1999Araştırma geliştirme faaliyetlerinin toplam kalite yönetimine entegrasyonu ve otomotiv yan sanayi uygulamalarıEfil, İsmail; Kayım, Ersin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Ana Bilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2006Avrupa Kalite Ödülü Modeli' nin eğitim kurumlarında uygulanması ve modelin performansa etkisi üzerine bir araştırma.Efil, İsmail; Ürüt, Zeycan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2015-07-31Avrupa mükemmellik modelinin öz değerlendirme aracı olarak eğitimde uygulanmasının çalışan memnuniyeti ile iş tatmini üzerine etkileri ve eğitim kurumlarında karşılaştırmalı değerlendirmeEfil, İsmail; Armağan, Tan Tamer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.
2004Bilgi tabanlı organizasyonlarda liderlikEfil, İsmail; Çağlayan, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2014Birey-örgüt uyumunun iş tutumları üzerine etkisiEfil, İsmail; Meydan, Bilçin; Saraç, Mehlika; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim-Organizasyon Bilim Dalı.
2000Çalışanların yetkilendirilmesi ve işletmelerde yetkilendirmeye geçiş süreciEfil, İsmail; Gümüş, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2005Değişim davranışı bağlamında örgüt topluluklarında örgütlerarası benzerlikler ve bir araştırmaEfil, İsmail; Eryılmaz, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim-Organizasyon Bilim Dalı.
2016-10-20EFQM mükemmellik modelinin işletmelerin stratejik yeteneklerine katkısıEfil, İsmail; Cıranoğlu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2003Ekip bazlı performans yönetimi sistemleri ve bir model önerisiEfil, İsmail; Akkavuk, Erden Baybars; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2011-12-13Entegre yönetim sistemleri ve bir uygulama örneğiEfil, İsmail; Eryaşar, Ömür; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.
1995Genç kuşak yöneticilerin yönetim anlayışı ve Türkiye uygulamasıEfil, İsmail; Gürcaner, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1994Grup halinde problem analizi ve çözümünde iyileştirme çalışmalarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Efil, İsmail
2004Gıda sektöründe ISO 9000 kalite yönetim sisteminin doküman yapısı ve uygulama örnekleriEfil, İsmail; Kaprol, Hande Günseven; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2000Gıda sektöründe istatistiki proses kontrol ve yeterlilik analizi, bir uygulama örneğiEfil, İsmail; Şirin, Figen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1998Hizmet işletmelerinde ISO 9000 kalite güvence sistemi standartları ve uygulama örnekleriEfil, İsmail; Yılmazer, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2002Hizmet işletmelerinde performans iyileştirme ve hastaneler için bir model önerisiEfil, İsmail; Pakdil, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2003Hizmet sektöründe kalitenin ölçümü ve Türk Telekominikasyon A.Ş'de bir uygulamaEfil, İsmail; Yaşar, Yücel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.