Browsing by Author Dinler, Zeynel

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 28  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1975-03Azalan tarımsal nüfus kanunuBursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi.; Dinler, Zeynel
1974Bi̇r kutuplaşma anali̇zi̇ i̇çi̇n araştırma şemasıBoudeville, M.Jacques; Dinler, Zeynel
1972Bölgesel dengesizliğin ortaya çıkış nedenleri, fayda ve sakıncalarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel
1973Bölgesel kalkınma politikasının ilke amaç ve vasıtalarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel
1992Cumhuriyet döneminde tarımın ve toprak mülkiyetinin gelişimiDinler, Zeynel; Kuruoğlu, Sabri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Çin ekonomisinde rekabet avantaji sağlayan etkenler ve rekabetin sürdürülebilirliğiDinler, Zeynel; Unay, İlkay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi Bilim Dalı.
2005Enflasyon hedeflemesi teorisi: Gelişmekte olan ülkelerde uygulanabilirliği ve TürkiyeDinler, Zeynel; Özdemir, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1973Eşdeğer eğrileri yöntemiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel
1995Finansal piyasalarda liberizasyon ve Türkiye örneğiDinler, Zeynel; Feridun, Yılmaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1999Futures piyasalar ve İzmir Pamuk Borsası`na uygulanabilirliğiDinler, Zeynel; Korkmaz, Suna; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Bölümü/İktisat Teorisi Anabilim Dalı.
1995GAP projesi ve Türkiye ekonomisine katkılarıDinler, Zeynel; Elgün, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1987Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kalkınması ve GAPDinler, Zeynel; Tunçsiper, Bedriye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2002Güneydoğu Anadolu Projesi ve projenin bölge sanayisine etkileriDinler, Zeynel; Günay, Ayhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi Bilim Dalı.
1996Kentsel büyüme-yönetimde etkinlik ve Bursa örneğiDinler, Zeynel; Dipevliler, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi ve İktisat Tarihi Bilim Dalı.
1992Konaklama sektörünün işletme ölçeği yönünden özellikleri ve turizm politikası açısından değerlendirilmesiDinler, Zeynel; Gürbüz, Ali Kemal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1983Osmanlı toprak düzeni ve bu düzenin kökeniUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel
1987Tarım sektörü açısından Türkiye AET ilişkileriDinler, Zeynel; Selçuk, Selami; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Tarım sektörü açısından Türkiye-AB ilişkileriDinler, Zeynel; Kaderli, Neriman Alişoğlu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi Bilim Dalı.
1977Tarımda küçük ve büyük işletmelerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel
1983Tarımda makinalaşmaUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dinler, Zeynel