Browsing by Author Dülgeroğlu, Ercan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 24  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
19961980 sonrası Türk bankacılığı ve Türkiye'de uluslararası yeni finansman tekniklerinin gelişimiDülgeroğlu, Ercan; Aydoğan, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Politikası Bilim Dalı.
1997Araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ülke kalkınmasına etkileri ve Türkiye örneğiDülgeroğlu, Ercan; Özkan, Altay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2000Bakü-Ceyhan Ham Petrol Hattı Projesi'nin Türkiye ekonomisi açısından değerlendirilmesiDülgeroğlu, Ercan; Verdiyev, Ruslan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/ İktisadi Gelişme ve Uluslar arası İktisat Bilim Dalı.
2006Bankalarca uluslararası ödeme şekilleri ve uluslararası ticaretin finansmanıDülgeroğlu, Ercan; Özözen, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1983Cumhuriyet döneminde Türkiye'nin sanayileşmesiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dülgeroğlu, Ercan
1993Çevre sorunları ve kalkınmaDülgeroğlu, Ercan; Subaş, Gönül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Doğrudan yabancı sermaye yatırımlarıDülgeroğlu, Ercan; Erçakar, Mehmet Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2010-10-28Dış ticaretin finansmanı ve factoringDülgeroğlu, Ercan; Olgaç, Yunus; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2014-03-28Finansal gelişmenin kurumsal belirleyicileri: Ülkelerarası bir analizDülgeroğlu, Ercan; Eryiğit, Sibel Balı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Politikası Bilim Dalı.
2005GSMH zaman serileriDülgeroğlu, Ercan; Gürsakal, Gürsu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1987İç ticaret hadleri ve kalkınma : TürkiyeUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dülgeroğlu, Ercan
2006İnşaat sektörünün Türkiye kalkınmasındaki rolü ve dışa açılmaDülgeroğlu, Ercan; Mesci, Kaan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1984Organized industrial districts in TurkeyUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dülgeroğlu, Ercan
2000Otomotiv sanayii ve Gümrük Birliği perspektifiDülgeroğlu, Ercan; Sanlı, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/ İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2002Otomotiv yan sanayiinde ithalat-ihracatDülgeroğlu, Ercan; Yeşilyurt, Sercen S.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2001Otomotiv yan sanayiinde rekabet (ve Türkiye örneği)Dülgeroğlu, Ercan; Alişoğlu, Nihal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1996Özelleştirme ve Adana Çimento T.A.Ş. örneğiDülgeroğlu, Ercan; Niksarlıoğlu, Tolunay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1988Savaş ekonomisiPigou, Arthur Cecil; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dülgeroğlu, Ercan
1997Sektörel dış ticaret şirketleri ve kalkınma (Türkiye örneğinde)Dülgeroğlu, Ercan; Mayda, Şebnem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1988Sınai üretim faktörü kullanımında doğrusal programlama tekniğiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Dülgeroğlu, Ercan