Browsing by Author Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 10 of 10
Issue DateTitleAuthor(s)
2021-07-01Albert Camus perspektifinden saçma, yabancı, başkaldırı, özgürlük kavramlarının Türk sinemasıyla serimlenişiÇüçen, A. Kadir; Şerifoğulları, Gizem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2020-03-06Aristoteles'in Basit Kıyas Teorisini ödev mantığı bakımından yorumlamakÖzel, Aytekin; Korkmaz, Fazıl; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2018-06-14Aristoteles'in Poetika'sının sanat ve etik ilişkisi açısından incelenmesiNuyan, Elif; Polat, Alper Elvan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2019-07-29Bertrand Russell’ın Aristoteles’in mantığına yönelttiği eleştiriler ve bir değerlendirmeÖzel, Aytekin; Doğan, Neslihan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2020-01-31Çağdaş ahlâk felsefesine katkıları bağlamında Alasdair Macintyre ve Charles Taylor mukayesesiYılmaz, Muhsin; Salıya, Derya Aybakan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2019-09-10Felsefi bilginin nesnesi olarak ölümün imkanıÜrek, Ogün; Çakıcı, Büşra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2022-02-25Feminist bir bakış açısıyla felsefe tarihi: Kayıp kadın filozoflarNuyan, Elif; İsmayılzada, Günay; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.; 0000-0001-9775-6952
2021-07-28Heidegger’in varlığın anlamı soruşturmasında resim sanatı tarihinden örneklerin kullanılma olanağıÇüçen, A. Kadir; Ertürk, Yelda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2018-06-21Hobbes'un insanı ele alma tarzına yönelik eleştirel bir bakışÜrek, Ogün; Kurtuluş, Ahsen; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2019-08-02Jaspers'te suç kavramıÜrek, Ogün; Aktürk, Yasemin Şeyda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.