Browsing by Author Altuğ, Figen

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
1998İl özel idarelerinin harcamalarının analizi: "1990 sonrası Diyarbakır İl Özel İdaresi harcamaları örneği"Altuğ, Figen; Atmaca, Neşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2006-11-23Kamu harcama yönetimi bağlamında orta vadeli harcama sistemi ve Türkiye açısından değerlendirilmesiAltuğ, Figen; Demirbaş, Tolga; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
1996Katma bütçeli idarelerde hizmet-harcama planlamasında etkinlik-verimlilik, uygulanan politikalar ve program bütçenin rolü (Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü incelemesi)Altuğ, Figen; Çetinkaya, Özhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1999Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin hazırlık uygulama aşamalarının program bütçe yönünden değerlendirilmesi(1985 ve sonrası)Altuğ, Figen; Evci, Muammer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2000Performans denetimi, sayıştay ve Türkiye'deki durumunun değerlendirilmesiAltuğ, Figen; Demirbaş, Tolga; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Sağlık hizmetlerinde etkinlik için: Koruyucu sağlık hizmetleri ve idareler arası paylaşımıAltuğ, Figen; Kılınç, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1991Türk Kurtuluş Savaşı'nın finansmanıAltuğ, Figen; Özkonuk, Tanju; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2000Türk sosyal güvenlik sistemi içinde kamu sosyal güvenlik harcamalarıAltuğ, Figen; Yıldız, Abdunnur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1997Türkiye ve Almanya'daki Büyükşehir Belediye yönetimlerinin bütçesel hizmet ve gelir yapılarının karşılaştırılmalı analizi (Bursa, Münih örneği 1991 sonrası)Altuğ, Figen; Dayar, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1985-11Türkiye'de belediye gelirlerinin yapısıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Altuğ, Figen
1992Türkiye'de belediyelerin mali yapısı ve sorunları (Bursa Büyükşehir Belediye örneği)Altuğ, Figen; Çetinkaya, Özhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2001Türkiye'de belediyelerin mali yapısı, mali sorunları ve çözüm önerileri (Bursa Büyükşehir Belediyesi örneği)Altuğ, Figen; Turan, Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1994Türkiye'de koruyucu sağlık hizmetlerinde yetkililerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Altuğ, Figen
2005Türkiye'de ve dünyada kamu mali yönetiminde mali saydamlık kavramının gelişimi ve önemiAltuğ, Figen; Avcı, Mehmet Alpertunga; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
1994Yükseköğretimde fayda - finansman üzerineUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Altuğ, Figen