Browsing by Author Algül, Hüseyin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 30  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2003Abbasi halifesi Vasık ve dönemiAlgül, Hüseyin; Kan, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
2010-08-09Abbâsîlerin Birinci Asrında Bağdat (145-232/762-847)Algül, Hüseyin; Kan, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1991Abdullah b. ez-Zübeyr ve idaresiAlgül, Hüseyin; Gökçe, Arif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
1999Amr b. el-As hayatı, şahsiyeti, devlet adamlığıAlgül, Hüseyin; Apak, Adem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
2001Çorum vakıflarıAlgül, Hüseyin; Ilıca, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1994Daru'l-erkamAlgül, Hüseyin; Bodur, Erol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1986Emeviler Dönemi'nde İslam donanmasıAlgül, Hüseyin; Canbey, Özcan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1991Erguvan bayramıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/İslam Tarihi Bölümü.; Algül, Hüseyin
2008Fergana Bölgesinin İslâm tarihindeki yeri ve önemi (VIII.-XIII. yüzyıllar arası)Algül, Hüseyin; Akyürek, Yunus; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1997Horasan tarihiAlgül, Hüseyin; Uslu, Recep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1992Hz. Muhammed (s.a.v.) devri kronolojisiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Algül, Hüseyin
1995Hz. Osman Dönemi Emevi idarecileriAlgül, Hüseyin; Apak, Adem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1991Hz. Peygamber devrinde Habeşistan'la münasebetlerAlgül, Hüseyin; Şulul, Kasım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
1986Hz. Peygamber'de anne sevgisiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/İslam Tarihi Bölümü.; Algül, Hüseyin
1993Hz. Peygamber'den sonra yönetim problemi (Hz. Ebû Bekir devri)Algül, Hüseyin; Çakır, Vural; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1990Hz.Peygamber devrinde nifak hareketleriAlgül, Hüseyin; Sezikli, Ahmet H.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
1996İlk Siyer ve Megazi müelliflerinden Muhammed b. Ömer b. Vakıd el-Vakıdi, (H.130-207/M.747-823), hayatı, eserleri, tarihçiliği ve etkileriAlgül, Hüseyin; Şulul, Kasım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1997İslam-Bizans ilişkileri (M. 610-847), (diplomasi, din, bilim ve sanat alanlarında)Algül, Hüseyin; Avcı, Casim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
1983İslâm tarihinde ilk siyasi ve dini fırkaların zuhuruAlgül, Hüseyin; Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü.
2000İslâm tarihinden örneklerle iftira olayına tahlîlî bir bakışUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Algül, Hüseyin