Browsing by Author Öztürk, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 28  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2010Altı sigma yaklaşımı ve borusan şirketi uygulamalarıÖztürk, Ahmet; Güvener, Uluay Koçak; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Araştırması Bilim Dalı.
-Bekleme hattı modeli simülasyonu ve bir işletmede uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Saygın, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1975Bölgesel INPUT- OUTPUT modelinin yapımında kullanılan gözlemsiz tekniklerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Öztürk, Ahmet
2002Bulanık doğrusal programlama ve bir tekstil işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Özkan, Mustafa M.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
2006CPM ve PERT teknikleriyle proje planlama ve bir işletmede uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Sarıca, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
1996Çok amaçlı dağrusal programlama ve bir tekstil işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Özkan, Mustafa M.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Ana Bilim Dalı.
1989Doğrusal olmayan programlama modellerinden quadratik programlamanın süt ve süt ürünlerinin üretim planlamasında uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Bahtiyar, Basri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1994Doğrusal programlama modeli ve bir otomotiv yan sanayii işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Meydan, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1988Döviz kuru öngörüsü için ekonometrik bir model denemesiÖztürk, Ahmet; Demir, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1976Dünya ekonomisinin yapısı basit bir girdi-çıktı formülasyon taslağıLeontief, Wassily; Öztürk, Ahmet
2008Fasoncu seçimi için AHS modelinin bir tekstil işletmesine uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Arıkan, Vesile Sinem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
1978Fırsat maliyeti ve gölge fiyatlarÖztürk, Ahmet
1975Gözlemsiz teknikler yardımıyla bölgesel input- output modelinin yapımı ve Antalya BölgesiÖztürk, Ahmet
1973Input- output modelleri için bir alternatif bir yöntemli varsayımDaniel W., Bromley; Öztürk, Ahmet
1999Kalite planlaması ve bir işletmede uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Yılgör, Metehan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Ekonometri Bölümü.
2002Karar almada stokastik envanter modelleri ve bir uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Gürbüz, Mehmet İlker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1977Maliyet muhasebesi, planlama ve kontrol için girdi - çıktı analiziLivingstone, John Leslie; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Öztürk, Ahmet
1992Markov zinciri ve araç motor yağlarının Bursa'daki pazar paylarının belirlenmesi üzerine bir uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Güler, Nergül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Yöneylem Araştırması Anabilim Dalı.
1980Modeller ve karar vermeUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Öztürk, Ahmet
2013-11-22Müze gelirini artırmak için fiyat politikaları ve Ayasofya Müzesine uygulamaÖztürk, Ahmet; Kara, Adem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.