Browsing by Author Özcan, Zeki

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 41  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2000A. Comte'un din anlayışıÖzcan, Zeki; Tekin, Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2004Alfred Jules Ayer'ın doğrulama ilkesinin din diline etkisiÖzcan, Zeki; Ögcem, Ergin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1992Augustinus doktrini üzerine bazı mülahazalarUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Özcan, Zeki
1992Augustinus'ta tanrı ve yaratmaAydın, Hüseyin; Özcan, Zeki; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı.
2001Aydınlanma felsefesi'nde din sorunuÖzcan, Zeki; Metin, Reşat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1998Basit delin sınırları içinde dinGreisch, Jean; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Felsefesi Bölümü.; Özcan, Zeki
2009-10-30Din dilinin mantıksallığı problemiÖzcan, Zeki; Osman, Fikret; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1992Din fenomenolojisi IIsambert, F. A.; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Özcan, Zeki
1992Din fenomenolojisi IIIsambert, F. A.; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Felsefesi Bölümü.; Özcan, Zeki
1991Din ve bilgiDeman, Th; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Özcan, Zeki
2019-04-04Dini sözcelerin edimselliğiÖzcan, Zeki; Er, Hasan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1991Bir dîn felsefesi mümkün müdür?Dumery, Henri; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Özcan, Zeki
1994Emilio Betti’ye göre kesin bir bilim olarak hermenötikGrondin, Jean; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Felsefesi Bölümü.; Özcan, Zeki
2019-07-26Felsefe, din ve ahlak ilişkisinin erdem kavramı çerçevesinde analiziÖzcan, Zeki; Bayraktaroğlu, Hilal; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1998Frithjof Schuon'da din kavramıÖzcan, Zeki; Sağ, Sadettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1998Genel ve teolojik hermenötikte söylemUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Felsefesi Bölümü.; Özcan, Zeki
1987Hegel'e göre Tanrı'nın varlığıyla ilgili kanıtların anlamıVancourt, Raymond; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Felsefesi ve Mantık Bölümü.; Özcan, Zeki
2006-11-10Immanuel Kant'ta bilgi-iman ilişkisiÖzcan, Zeki; Çadırcı, Müzeyyen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2000İstanbul Darülfünunu'nda yapılan din felsefesi çalışmalarıÖzcan, Zeki; Umut, Uygar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2013-08-07J. P. Sartre felsefesinde bulantı kavramıÖzcan, Zeki; Güvenç, Emel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.