Browsing by Author Özarda, Yeşim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 6 of 6
Issue DateTitleAuthor(s)
2006Bursa ilinde 18-45 yaş arası sağlıklı bireylerde vitaminlerin ve antioksidan parametrelerin referans aralıklarının belirlenmesiÖzarda, Yeşim; Hızlı, Zafer Banu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Biyokimya Anabilim Dalı.
2014İskemi modifiye albumin düzeylerinde biyolojik değişkenliklerin saptanması, referans değişim değeri ve Türk toplumundaki referans değerlerinin hesaplanmasıÖzarda, Yeşim; Tuncer, Gül Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Biyokimya Anabilim Dalı.
2012Sağlıklı bireylerde adipokin düzeylerinin belirlenmesi, referans aralıklarının hesaplanması, yağ asidi, fosfolipid, ıgf-ı düzeyleri ve antropometrik ölçümlerle korelasyonlarıÖzarda, Yeşim; Güneş, Yeliz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı.
2015Sağlıklı bireylerde CK-MB, troponin I ve miyoglobin düzeylerinin biyolojik varyasyonlarının saptanmasıÖzarda, Yeşim; Özmen, Sevda Ünallı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı.
2011-06-21Sağlıklı bireylerde ve kardiyovasküler hastalığı olan olgularda adiponektin, leptin, rezistin düzeylerinin değerlendirilmesi: Bursa çalışmasıEröz, Esma; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Biyokimya Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.; Güneş, Yeliz; Özarda, Yeşim; Aydınlar, Ali
2009Toplumumuzda sağlıklı bireylerde ve kardiyovasküler hastalığı olan olgularda yağ asidi profilinin ve yağ dokusu hormonlarının (adiponektin, leptin, rezistin) düzeylerinin değerlendirilmesiÖzarda, Yeşim; Eröz, Esma; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Biyokimya Anabilim Dalı.