Browsing by Author Çetinkaya, Özhan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 25  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-08-31Avrupa Birliği bütçesi ve Avrupa borç krizi sürecindeki işlevselliğinin değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Serbes, Halil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2006Avrupa Birliği'nde dolaylı vergilerin uyumu ve Türkiye'nin etkileşimiÇetinkaya, Özhan; Hajdar, Eda Ajhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2016-07-11Belediye hizmetlerinin sunumunda belediye şirketlerinin yeri ve değerlendirilmesi (İstanbul Büyükşehir Belediye şirketlerinin incelenmesi)Çetinkaya, Özhan; Bektaş, Nur Belkıs; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2013-05-02Belediyelerin harcama yönetiminde etkinliği sağlayıcı karar alma mekanizması ve katılımcılığın değerlendirilmesi (Bursa Büyükşehir Belediyesi katılımcılık araştırması)Çetinkaya, Özhan; Korlu, R. Kutlu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2019-09-27Bütçe kurallarının varlığı kapsamında bütçe esnekliğinin değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Deniz, Niler; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Bütçe ve Mali Planlama Ana Bilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
2020-06-05Bütçe yönetiminde bütçe sistemlerinin rolü ve Türkiye açısından değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Bektaş, Nur Belkıs; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2019-12-13Devlet üniversitelerinde stratejik plan kapasitesini belirleyen faktörlerin rolü: Veri altyapısı ve katılımcılığın incelenmesiÇetinkaya, Özhan; Üstün, Kamuran; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2016-08-03Devletin tarihsel gelişimi bağlamında devlet bütçesinin ekonomi politiği: Türk devlet bütçesi açısından bir analizÇetinkaya, Özhan; Eroğlu, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2013-09-04Kamu harcamaları kapsamında kamu ihale sisteminin yolsuzluk suçları açısından değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Ekşi, Hakkı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2019-09-19Kamu kaynaklarının kullanımında ihale sisteminin rolü: 4734 Sayılı kamu İhale Kanununu iyileştirmeye yönelik önerilerÇetinkaya, Özhan; Filibe, Murat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2010-03-05Kamu mali yönetiminin yeniden yapılandırılmasında gelir denetiminin değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Macunluoğlu, Özgür Utku; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
2005Kamu yönetiminde özelleştirme uygulamalarının etkileri ve bu etkilerin değerlendirilmesi (Kırgızistan incelemesi)Çetinkaya, Özhan; Joldoshev, Kurmanbek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Katma bütçeli idarelerde hizmet-harcama planlamasında etkinlik-verimlilik, uygulanan politikalar ve program bütçenin rolü (Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü incelemesi)Altuğ, Figen; Çetinkaya, Özhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2019-12-19Mahali idarelerde mali özerklik ve Türkiye açısından değerlendirilmesiÇetinkaya, Özhan; Tümer, Duygu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Bütçe ve Mali Planlama Bilim Dalı.
2010Mahalli idarelerin bölgesel kalkınma üzerindeki etkileri: Belediyeler örneğiÇetinkaya, Özhan; Mutlu, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
2016-11-14Serbest bölgeler ve ekonomik işlevleri yönüyle değerlendirilmesiUludağ Üniversitesi/İktisadi İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.; Çetinkaya, Özhan; Bektaş, Nur Belkıs
2006Serbest bölgelerin vergilendirme karşısındaki durumuÇetinkaya, Özhan; Çarpar, Fulya Arzu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2016-10-07TMS 12 gelir vergileri standardına göre ertelenen vergi uygulaması ve Türk Vergi Mevzuatı ile etkileşiminin incelenmesiÇetinkaya, Özhan; Özkan, Dilşad Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1992Türkiye'de belediyelerin mali yapısı ve sorunları (Bursa Büyükşehir Belediye örneği)Altuğ, Figen; Çetinkaya, Özhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2020-01-03Türkiye'de ekonomik bunalımın ticarî işletmeler üzerindeki etkileri, tedbirler ve malî problemlerin hukukî sonuçlarıÇetinkaya, Özhan; Çığ, Fatih Fazlı; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı Mali Hukuk Anabilim Dalı.