Search


Start a new search
Add filters:

Use filters to refine the search results.


Results 1-10 of 1669 (Search time: 0.012 seconds).
Item hits:
Issue DateTitleAuthor(s)
2009Mide biyopsilerinde Sydney sınıflamasına göre histolojik değerlendirme ve helikobakter pilori ile hücre proliferasyon ilişkisinin araştırılmasıYerci, Ömer; Uğraş, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1998Anne sütü ile anne ve bebek serumunda laktasyonun 1. ve 4. aylarındaki mineral ve eser element düzeylerinin karşılaştırılmasıDoybak, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
1996Sıçanlarda deneysel tıkanma sarılığında meydana gelen bakteriyel translokasyon üzerine oral sukralfat ve neomisinin etkisiEmiroğlu, Zeki; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Genel Cerrahi Anabilim Dalı.
2016Abdominal visseral ve cilt altı yağ dokusu volümü, karaciğer yağlanma oranı ile düşük ve orta riskli hastalarda koroner arter hastalığı arasındaki ilişkinin multidedektör bilgisayarlı tomografi koroner anjiografi ile değerlendirilmesiGökalp, Gökhan; Türksever, Günay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2016Akciğer tüberkülozu bulunan çocuk hastalarda toraks bt'nin göğüs röntgenografisine katkısıYazıcı, Zeynep; Öztürk, Esra Soylu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2018Major depresif bozukluk remisyon döneminde olan hastalarda akıl teorisi işlev bozukluğuSivrioğlu, Yusuf; Sucaz, Leman; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Preterm erken membran rüptürü tanısı olan gebelerde tokolizin etkileri (Retrospektif analiz)Kimya, Yalçın; Uysal, Nebahat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
1989Değişici epitel hücreli yüzeyel mesane kanserinin tedavisinde, thiotepa ve mitomycin C ile proflaktik intravezikal kemoterapi uygulamasıŞenbaş, Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Üroloji Anabilim Dalı.
2011Geçici iskemik atak sonrası inme gelişme riski ve riskin belirlenmesinde c-reaktif protein ve fibrinojenin rolüBakar, Mustafa; Turan, Aslı Bahar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nöroloji Anabilim Dalı.
-Alt göz kapağı konjonktiva defektlerinin rekonstrüksiyonunda ciltaltı derin fasyanın tavşan modelinde kullanımıAkın, Selçuk; Çeçen, Süleyman; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı.