Arama


Yeni bir arama başlat
Filitreleri ekleyin:

Arama sonuçlarını daraltmak için filtreleri kullanın.


Sonuçlar 1-10 den 887.
Bulunan Öğeler:
Yayın TarihiBaşlıkYazar(lar)
2005İsmail Ankaravî ve Mesnevî ŞerhiKara, Mustafa; Ceyhan, Semih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2016-10-20EFQM mükemmellik modelinin işletmelerin stratejik yeteneklerine katkısıEfil, İsmail; Cıranoğlu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2008Kurumsal itibarın çalışanların örgütsel bağlılığı üzerindeki etkisi ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Çiftçioğlu, Başak Aydem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2019-05-17Türkiye’de gençliğin değer dönüşümüBaştürk, Şenol; Öztürk, Büşra Halis; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
1998Kindi metafiziğiAydın, Hüseyin; Şulul, Cevher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1983İşletmelerde iş kazalarının psikoteknik yöntemle analizi ve önlenmesi (bir uygulama denemesi)Efil, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2022-08-09Fukahânın kadın tasavvurunun ictihadî hükümlere yansımasıKaya, Ali; Duman, Vildan Sali; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Hukuku Bilim Dalı.; 0000-0002-2930-218X
2010-04-21Sulama proje alanlarında kırsal alan geliştirilmesi için arazi toplulaştırması rolünün GIS destekli analiziArıcı, İsmet; Kirmikil, Müge; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2020-07-08Devrime reaksiyon olarak sosyoloji: Devrim, 1789 Fransız Devrimi, ilerleme ve gelenekAkosman, Bengül Güngörmez; Yeniçırak, Hasan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Kurumlar Sosyolojisi Bilim Dalı.
2004Avrupa güvenlik ve savunma politikası ve TürkiyeGenç, Mehmet; Özdal, Barış; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.