Browsing by Author Yıldırım, Yalçın

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
1991Bursa Et ve Balık Kurumu et kombinasında kesilen yerli ve kültür ırkı sığır karkaslarında kalite derecelerinin saptanması ve belgözü kas alanı ile ilişkisi üzerine araştırmalarYıldırım, Yalçın; Ablay, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1988Bursa piyasasında satılan et ve bazı et ürünlerinin kimyasal ve mikrobiyolojik kaliteleri üzerinde bir araştırmaYıldırım, Yalçın; Başeğmez, Zehra; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni Teknolojisi Ana Bilim Dalı.
1981Et ürünlerimizin su aktivitesi (aw) değerlerinin saptanması üzerine bir araştırmaBursa Üniversitesi/Veteriner Fakültesi/Besin Kontrolü ve Teknolojisi Bölümü.; Yıldırım, Yalçın
1981Etlerin soğukla muhafazası ve «cold shortening» şekillenmesiBursa Üniversitesi/Veteriner Fakültesi/Besin Kontrolü ve Teknolojisi Bölümü.; Yıldırım, Yalçın
1999Kazein ile Sodyum Kazeinat'ın elde edilmesi ve et sanayiinde kullanılma olanaklarının araştırılmasıYıldırım, Yalçın; Güneş, M. Ertan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1989Modern alet ve yöntemler kullanarak pastırma üretimi üzerine araştırmalarYıldırım, Yalçın; Anar, Şahsene; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1996Otomatik enjeksiyon ve pres makinesi kullanarak üretilen pastırmaların kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleriUludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi.; Anar, Şahsene; Soyutemiz, Gül Ece; Yıldırım, Yalçın
1988Potasyum sorbat, lucodorm, laktik asit ve sodyum benzoat gibi maddelerin et ürünleri ve tabii bağırsaklarda koruyucu olarak kullanılma olanaklarıYıldırım, Yalçın; Ergüzel, Ece; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni Teknolojisi Anabilim Dalı.
1995Toplu tüketim yerlerine yemek servisi yapan yemek fabrikalarındaki üretim koşullarının ve yemeklerin organoleptik, mikrobiyolojik ve kimyasal kalitelerinin değerlendirilmesiYıldırım, Yalçın; Günaydın, Sevil; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1994Ülkemiz koşullarında mezbaha ve kombinalardaki hiyjenik durumun araştırılmasıYıldırım, Yalçın; Cumbul, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1981Yeni bir yöntemle her mevsim standart sucuk üretimiUludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi/Besin Kontrolü ve Teknolojisi Bölümü.; Yıldırım, Yalçın
1989Yerli sucuklarımızın pastörize olarak üretilmeleri üzerine araştırmalarYıldırım, Yalçın; Tayar, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1996Yüksek ısı uygulaması ile üretilen "Türk sucuklarında" starter kültür kullanımı üzerine araştırmalarYıldırım, Yalçın; Nejlet, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı.