Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 43  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1989Adli-divanı: Karşılaştırmalı metin-çeviri dil yönünden bir incelemeAk, Coşkun; Alp, Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2016-07-26Aile dergisinin edebi metinler bakımından incelenmesiUğurlu, Alev Sinar; Yener, Melih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2012-09-11Ali Ekrem Bolayır'ın dergi ve gazetelerde yayımlanmış yazılarıUğurlu, Alev Sınar; Özaydın, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2017-07-06Arnavutluk Guri-Bardhe köyü halk edebiyatı ve folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Shehu, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2007-03-22Asafî'nin Şecâatnâme'siAk, Coşkun; Eroğlu, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2001Balıkesir ili Türkali Köyü halkbilim ürünlerinin derlenmesi ve değerlendirilmesiAk, Coşkun; Yeşil, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2014Bandırma ilçesine bağlı Orhaniye köyünde yaşayan Kırım Tatarlarının ağzıŞahin, Hatice; Ateş, Şule; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2017-07-06Bosna Hersek Seona Köyü'nün halk edebiyatı ve folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Husic, Alma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1989Bursa Görükle Köyü halkbilimi ürünleri üzerine bir araştırmaTaş, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2001Cümleden büyük birlikler üzerine bir deneme "Alemdağ'da Var Bir Yılan" Sait Faik AbasıyanıkÜstünova, Kerime; İnceman, Nilüfer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1996Çakeri Divanı inceleme-metinAk, Coşkun; Çavdurel, Gülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1998Çeşmi - zade Reşid Divanı: İnceleme - tenkitli metinAk, Coşkun; Uluocak, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2003Divan şiirinde Rind ve Zahid çekişmesiAk, Coşkun; Durmaz, Gülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2005Edirneli Güftî Gam-nâme -inceleme ve transkripsiyonlu metin-Eğri, Sadettin; Acar, Enver; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1999Gülşeni - Esrarname: Metin - incelemeŞahin, Hatice; Gülseven, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1999Hilali Divanı (metin-çeviri-tahlil)Ak, Coşkun; Şanlı, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1996Hüsam-Zade Feyzi Divanı inceleme-metinAk, Coşkun; Gülnar, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2005Kemal Tahir`in romanlarında şahıslar kadrosuÜstünova, Mustafa; Yılmaz, Aklan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1997Lami`i Çelebi Şerh-i Dibace-i Gülistan (inceleme-metin)Atlansoy, Kadir; Öztahtalı, İbrahim İmran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1994Lami`i Çelebi Veyse vü Ramin (giriş-metin)Ak, Coşkun; Kavukçu, Fatma Zehra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.