Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2008-07-11Ali Canip Yöntem ve eğitimUğurlu, Alev Sınar; Ogur, Erol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2003Cengiz Dağcı'nın romanlarında şahıs kadrosuSınar, Alev; Ayhan, Sacit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2017-12-22Faik Baysal'ın romanlarında sosyal meselelerSınar Uğurlu, Alev; Akdağ, Ayşe Bengisu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2015Murat Gülsoy'un eserlerinde postmodernist ögelerErdal, Kelime; Akyıldız, Şeref; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
1999Nilüfer Mecmuası'ndaki edebiyatla ilgili yazılarSınar, Alev; Yavuz, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2017-10-20Bir şair olarak Bülent EcevitÜstünova, Mustafa; Öztürk, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2012-09-21Tanzimat Dönemi eserlerinde aile içindeki hizmetliler ve bunların birbiriyle ilişkileriÜstünova, Mustafa; Sarıca, Dilek Aşkın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2006Tarihî romanlarımızda Üç Haseki Sultan (Hurrem Sultan, Safiye Sultan, Kösem Sultan)Üstünova, Mustafa; Arkan, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2008Türk romanında azınlıklarSınar, Alev; Ayhan, Sacit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2015-11-20Türk romanında Balkanlar ve Balkan Türkleri (1872-1960)Uğurlu, Alev Sınar; Acer, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2007Türk romanında bürokrasi ve memurlar (1872-1950)Sınar, Alev; Çanaklı, Levent Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2017-03-31Türk romanında erkek egemen topluma başkaldıran kadınlar (1872-1960)Uğurlu, Alev Sınar; Balkız, Hande; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2015-08-24Türk romanında yükseköğrenim gençliği (1872-1950)Uğurlu, Alev Sınar; Yılmaz, Alkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2018-05-11Yıldız dergisi tasnif ve edebi metinlerin incelenmesiSınar Uğurlu, Alev Sinar; Biçer, Keziban; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2010Ziya Osman Saba'nın eleştiri yazılarıUğurlu, Alev Sınar; Energin, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.