Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 47  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2010-03-221990 sonrası dönemde Arnavutluk'ta dini hayatGüç, Ahmet; Hoxha, İslam; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-01-20Afrika'da Protestan misyonerliği: Etiyopya örneğiŞenay, Bülent; Akbulut, Bayram; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2013-01-03Barnaba İncili: Değeri, muhtevası ve tahliliGüç, Ahmet; Meydan, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2013-04-16Batı'da islamofobi ve kiliseGüç, Ahmet; Ayık, Mustafa Arif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2005Bîrûnî'ye ve İbn Hazm'a göre HıristiyanlıkGüç, Ahmet; Aşirov, Tahir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-02-23Bosna Hersek'te Hıristiyanlık ve günümüzdeki durumuGüç, Ahmet; İmamoviç, Elvedin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2013-07-12Budizm'de ve Tibet Budizmi'nde inanç esaslarıGüç, Ahmet; Şarafullina, Aliya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2006Bursa ve çevresindeki ziyaret yerleri ve bunların etrafında oluşan dini inançlarGüç, Ahmet; Alkaya, Hasan Basri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2018-03-07Christian mission in post-independence IndonesiaŞenay, Bülent; Himam, Mohammad Muafi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2011-07-14DonatizmSayar, Süleyman; Turgut, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-05-26Endonezya'da dinî çoğulculuk (Abdurrahman Wahid örneği)Sayar, Süleyman; İsmail, Taufiq; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2018-05-16Erasmus'un Hristiyanlık anlayışı ve İslam'a bakışıŞenay, Bülent; Gölen, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2000Eski Türklerde cenaze törenleriGüç, Ahmet; Demirel, Serbülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-08-21Evanjelik hıristiyanlarda kıyamet inancıTarakçı, Muhammet; Elmas, Büşra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2002Evlilik-boşanma örneği bağlamında Yahudilikte talmudSayar, Süleyman; İçten, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2016The faith basics in Tibetan Buddhism and beyond the deathUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Dinler Tarihi Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.; Güç, Ahmet; Sharafullina, Aliya
2006Hinduizm'de avatara ve Hristiyanlık'ta inkarnasyon inancı üzerine bir araştırmaSayar, Süleyman; Ürdüç, Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1999Hint dinlerinde Tanrı anlayışı (Hinduizm örneği)Güç, Ahmet; Karataş, İbrahim Ethem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-01-30Hollanda Süryani Ortodoks KilisesiSayar, Süleyman; Turgut, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2005Bir Hıristiyan apolojist olarak Saint Thomas AquinasGüç, Ahmet; Tarakcı, Muhammet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.