Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 18 of 18
Issue DateTitleAuthor(s)
2008Adalet ve etkinlik amaçları bakımından yükseköğretimde finansman politikası: Türkiye örneğiAslan, M. Hanifi; Gölpek, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2017-07-10Bölgesel kalkınma açısından bir kalkınma ajansı olarak “KUZKA"Arslanoğlu, Mehmet; Şensoy, Özgür Galip; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2017-09-28Bölgesel kalkınma sürecinde kalkınma ajanslarının rolü ve finansal destek mekanizmalarının etkinliği: BEBKA örneğiÖzdemir, Metin; Erdoğan, Önder; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2017-08-18Çin ekonomisinde doğrudan yabancı sermaye yatırımları ve yapısal dönüşümÖlmezoğulları, Nalan; Yılmaz, Selin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2015-01-28Doğal tekelin regülasyonu ve bağımsız düzenleyici kurum: Türkiye elektrik piyasası örneğiYılmaz, Feridun; Pekcan, Diğdem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2015-06-26Düzen içinde değişim: Türkiye için mukayeseli kurumsal bir analizAklan, Nejla Adanur; Kar, Bahar Baysal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2010-10-28Dış ticaretin finansmanı ve factoringDülgeroğlu, Ercan; Olgaç, Yunus; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2016-07-18Emek piyasalarında yaşanan dönüşümün politik ekonomisi: Türkiye bağlamında bir analizYılmaz, Ferudun; Bakır, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2014-02-24Enerji tüketimi ve ekonomik büyüme için Türkiye üzerine bir modellemeÖlmezoğulları, Nalan; Karahan, Melis; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2013-06-19Enflasyon hedeflemesi: Fiyat istikrarından finansal istikraraAkay, Hülya; Gündoğan, Hilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2006KOBİ'lerde yabancı sermaye çekme olanakları ve bir örnekİyibozkurt, Erol; Koyuncu, Ceylan Nuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2015-11-08Menkul kıymet olarak sukuk ihracı ve analiziErtürk, Emin; Günaydın, Avni; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2018-09-11Mobil telekomünikasyon piyasasında regülasyonun rekabet üzerine etkisi: Türkiye'de numara taşınabilirliği örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Kar, Mikail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2018-10-07Petrol fiyatlarının Kazakistan ekonomisi üzerine etkileriÖlmezoğulları, Nalan; Aldibekova, Gulnaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2016-07-18Sürdürülebilir enerji açığı ve Türkiye örneğiErtürk, Emin; Uyar, Nilay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2018-09-18Sınırlı rasyonalite bağlamında finansal faaliyette katılım bankalarıErtürk, Emin; Yücel, Kemal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2020-01-06Tasarruf ve büyüme ilişkisi: Çin ve Türkiye karşılaştırmalı analiziAklan, Nejla Adanur; Sağır, Seda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2016-08-05Türkiye imalat sanayinin üretim yapısının girdi-çıktı analizi yardımıyla incelenmesiBaşkol, M. Ozan; Alp, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.