Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2005-09-29Alternatif gelir, istihdam ve tüketim yaratma faaliyeti olarak işportacılık: 'Bursa örneği'Baştaymaz, Thir; Ertuğrul, Işın Ulaş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2005Batı'da endüstriyel işçi kooperatifleri ve Türkiye için bir model önerisiGüven, Sami; Çiftçi, Volkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2001Çalışma hayatında esneklik ve hizmet sektöründe bir uygulamaBaştaymaz, Tahir; Bay, İlker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2011Esnek çalışmanın Avrupa Birliği ve Türkiye'de uygulanabilirliğiTokol, Aysen; Tatlıoğlu, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2018-04-13İnsan hakları ve sosyal adalet açısından devletin çocuklara ve kadınlara yönelik sunduğu hizmetler: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanları örneğiAytaç, Sevinç Serpil; Reçber, Bircan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
1997İstihdam politikalarının oluşturulmasında İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun etkinliği 'Küreselleşme sürecinde istihdam kurumları'Alper, Yusuf; Fırat, Zerrin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2015-08-04Kadınlara yönelik sosyal politikaların kadın işgücü ve katılımına etkisi: Bursa'da dul ve yetim aylığı alanlar üzerine bir uygulamaAlper, Yusuf; Sümer, Gözde; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
1998Kapitalizmin gelişim sürecinde bir "ideal tip" olarak protestan ahlakıBozkurt, Veysel; Dolgun, Uğur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2006Sosyal dışlanma sorunsalı ve engellilerin sosyal politikası bağlamında değerlendirilmesiBaştaymaz, M. Tahir; Özgökçeler, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2015-07-02Turk çimento sektöründe sermaye birikimi süreci: Birikim ve bölüşüm ilişkilerinde rekabetBaştaymaz, Tahir; Yılmazer, Işın Ulaş Ertuğrul; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2001Yönetim sürecinde ücret oluşumu ve performans değerlendirme sisteminde emeğin konumu (Karşılaştırmalı bir araştırma)Baştaymaz, Tahir; Serdar, Aysu Bozkır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
-Yükseköğretimde toplam kalite yönetimi ve Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F'de İSO 9002 kalite güvence modeli önerisiBozkurt, Veysel; Eyitmiş, Ahmet Melih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.