Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2007Alman çoban köpeği ve labrador retriever ırkı köpeklerde başlıca dölverimi özellikleri, yavrularda büyüme ve eğitim performansıPetek, Metin; Sevimli, Aziz; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2014-12-05Broiler damızlıklarda farklı özellikteki kuluçkalık yumurtalardan çıkan civcivlerin büyüme performanslarıDikmen, Serdal; Çubukçu, Kağan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1996Bursa il merkezine yakın çevre yumurtacı ve broyler işletmelerinde farklı genotiplerin üretim parametreleri ve ekonomik verimlilikUludağ, Nevzat; Petek, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1996Bursa-Yenişehir ilçesi sığır yetiştiriciliğinin genel yapısı ve pazar için üretim yapan değişik kapasiteli süt ve besi işletmelerinde teknik üretim parametreleri ve ekonomik verimlilikUludağ, Nevzat; Karakaş, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1996Değişik işletme koşullarında yetiştirilen holştayn sığırların süt verim özelliklerini etkileyen başlıca faktörler ve selesyona esas parametrelerUludağ, Nevzat; Tekerli, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1996Esmer ırk sığırlarda başlıca verim özellikleri ve bu özelliklere etki eden çevre faktörleriOğan, M. Mustafa; Balcı, Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1996Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı`nda yetiştirilen Türk çoban köpeği ve Alman çoban köpeğinin başlıca morfolojik özellikleri ile bu genotiplerin karşılaştırmalı eğitim performanslarıUludağ, Nevzat; Gönül, Nurettin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1999Halk elindeki holştayn ineklerin başlıca verim özellikleri ve bu özelliklere etki eden çevresel faktörlerBaşpınar, Hasan; Yıldırım, Bahri; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2015-06-17Holstein erkek danalarda karkas özellikleri, et verimi ve kalitesini etkileyen genlerin belirlenmesi ve bu genlerin verimler ile ilişkisiBalcı, Faruk; Ardıçlı, Sena; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2017-06-02Holstein ırkı sığırlarda süt verim özelliklerinin işaretleyici yardımlı seleksiyonuBalcı, Faruk; Soyudal, Bahadır; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2018-02-26Izgaralı zemin sistemi ve yavaş gelişen etlik piliç genotiplerinin büyüme performansı, hayvan refahı ve davranışları, ayak sağlığı ve üretim ekonomisi üzerine etkileriPetek, Metin; Çavuşoğlu, Enver; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2007İvesi koyun ırkının Orta Anadolu Bölgesinde başlıca verim özellikleri ve adaptasyon kabiliyetiOğan, M. Mustafa; Üstüner, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1993Karacabey merinosu koyunların yarı-entansif koşullarda kuzulama aralığının kısaltılması üzerine bir çalışmaBaşpınar, Hasan; Batmaz, Emel Seval; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2004-09-27Karacabey ve Tahirova tarım işletmelerindeki Holştayn sürülerindeki süt verimi yönünden damızlık değerinin tespitinde en iyi doğrusal yansız tahmin metodunun uygulanmasıBaşpınar, Hasan; Dikmen, Serdal; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2017-10-13Marmara Bölgesi koşullarında yetiştirilen Arap atlarının döl verimi performanslarını etkileyen faktörlerin tespitiDikmen, Serdal; Durmaz, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2008Ördeklerde kuluçkalık yumurta ağırlığı ve depolama süresinin kuluçka sonuçları, civcivlerde büyüme performansı ile kesim ve karkas özellikleri üzerine etkisiPetek, Metin; Alpay, Fazlı; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2007Özel bir damızlık işletmesinde yetiştirilen Holstein ineklerin döl ve süt verimi özellikleriOğan, M. Mustafa; Daşkaya, Alim; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2016-02-26Saanen ırkı keçilerde önemli verim özelliklerini etkileyen çevre faktörleri ve CSN3 ve AGPAT6 genlerinin süt verimi ve bileşimine etkisiBalcı, Faruk; Dinçel, Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2006Sakız koyun ırkında BMPR-IB geninde çoklu doğuma neden olabilecek FEC B alleli varlığının PCR-RFLP yöntemi ile araştırılmasıGülten, Tuna; Polat, Yasemin Özen; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1995Sakız, Kıvırcık ve Dağlıç koyun ırkları yarı-entansif koşullarda başlıca verim performansları üzerinde karşılaştırmalı bir araştırmaBaşpınar, Hasan; Çelik, İrfan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.