Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 43  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Azot ve potasyumlu gübrelemenin şeker pancarının verim ve bazı kalite özellikleri üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Turhan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1994-09-09Azotlu gübre çeşitleri ve aşırı miktarlarının ıspanak bitkisinin verim, nitrat ve kimi mineral madde kapsamı üzerine etkileriKatkat, A.Vahap; Çil, Nurşen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1996Bazı arpa genotiplerinde değişik gelişme dönemlerindeki su tüketimlerinin verim ve verim komponentlerine etkisiKatkat, A.Vahap; Aydın, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2003-02-21Besin çözeltisindeki mangan düzeyinin pH ile ilişkili olarak gerbera (Gerbera Jamesonii L.)'nın çiçek verimi ve niteliği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Akbaş, Nurdan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2007-11-16Bursa ili tarım topraklarının kükürt durumuKatkat, A. Vahap; Turan, Murat Ali; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2006-06-02Bursa ili topraklarının alınabilir demir durumu ve bu topraklarda alınabilir demir miktarının belirlenmesinde kullanılabilecek yöntemlerKatkat, A. Vahap; Çelik, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2000-09-13Bursa ili topraklarının yarayışlı çinko durumu ve bu topraklarda çinko miktarlarının belirlenmesinde kullanılacak yöntemlerKatkat, A. Vahap; Özgüven, Nurşen Çil; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1998-12-08Bursa ili ve civarındaki eğimli tarım topraklarının laboratuvar koşullarında su erozyonuna karşı duyarlılıklarının belirlenmesi üzerine bir araştırmaKatkat, A. Vahap; Tümsavaş, Zeynal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1997Bursa İli Orhaneli İlçesi ve çevresinde yer alan kireçsiz kahverengi orman topraklarının perkolasyon dereceleri ile bazı toprak özellikleri arasındaki ilişkilerGümüş, Ahmet; Eryüce, K. Burak; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2010Bursa ovası aluviyal, koluviyal ve vertisol grubu tarım topraklarının ağır metal kirliliği yönünden incelenmesiAydınalp, Cumhur; Metin, Sümeyye Ünal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2004-07-16Bursa Ovası batı kesimi aluviyal topraklarının ağır metal içeriklerinin belirlenmesiAydınalp, Cumhur; Arslan, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1988Bursa ovası topraklarının fosfor durumu ve bu topraklarda alınabilir fosfor miktarının belirlenmesinde kullanılacak yöntemlerÖzgümüş, Ahmet; Okan, Oya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1990Bursa Ovası topraklarının potasyum durumu ve bu topraklarda alınabilir potasyum miktarlarının tayininde kullanılacak yöntemlerKatkat, A. Vahap; Öcal, Feride; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1993-07-01Bursa yöresi Gemlik çeşidi zeytinlerinin bazı besin elementleri içeriği ve bu elementlerin mevsimsel değişimleriKatkat, A. Vahap; Soyergin, Serap; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2000-08-23Değişik çinkolu gübrelerin mısır bitkisinin kuru madde verimi ve kimi besin element içerikleri üzerine etkileriKatkat, Vahap; Çelik, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2001-01-24Değişik oranlardaki pomza ve zeolit karışımlarının kimi fiziksel ve kimyasal özellikleriÖzgümüş, Ahmet; Mol, Funda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1993-02-08Demir sülfat ve Fe-EDDHA (Sequestrene 138 Fe) uygulamalarının şeftali yapraklarının makro element kapsamları üzerine etkisiKatkat, A. Vahap; Tümsavaş, Zeynal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2004-04-01Doğu Marmara yöresinde yetiştirilen bazı önemli kiraz çeşitlerinin beslenme durumlarının belirlenmesiKatkat, A. Vahap; Uysal, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1993-09-14Farklı düzeylerde nitrat ile beslemenin perlitte yetiştirilen kıvırcık salata'nın verim ve nitrat içeriği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Aydınalp, Cumhur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2001-07-09Farklı kültür bitkilerinin yetiştirildiği Bursa İli alüvyal büyük toprak grubunda C ve N-dinamiği ile genel mikrobiyolojik aktivitenin incelenmesiOkur, Nur; Uçkan, Hatice Sevim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.