Browsing by Author Taneli, Yeşim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2009Akne vulgarisi olan 12-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde akne şiddeti ile yaşam kalitesi, psikiyatrik komorbidite, benlik algısı ve intihar olasılığı ilişkisinin araştırılmasıTaneli, Yeşim; Yusufoğlu, Canan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2010Alopesi areata tanısı almış 9-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde dermatolojik yaşam kalite indeksi ve psikiyatrik komorbidite ile bazı psikososyal özelliklerin araştırılmasıTaneli, Yeşim; Uslu, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2011Astım tanılı çocuk ve ergenlerde psikiyatrik komorbidite, yaşam kalitesi, tedaviye uyum ve sosyal desteğin incelenmesiTaneli, Yeşim; Kocabaş, Esin Güney; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2010Cinsel istismar mağduru çocuk ve ergenlerin travmaya tepkileri ile anne-babaların tepkilerinin karşılıklı incelenmesiTaneli, Yeşim; Kılıçoğlu, Ali Güven; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2010Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına başvuran çocuk ve ergenlerde bilgisayar oyunu ve internet kullanımı ile utangaçlık ve sosyal fobi ilişkisinin incelenmesiTaneli, Yeşim; Yılmaz, Dinçer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2009Çocuk ve ergende dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu'ndaki metilentetrahidrofolat redüktaz geni polimorfizminin moleküler genetik yöntemle araştırılmasıTaneli, Yeşim; Tüfekçi, Algun; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Çocuk ve ergenlerin cinsel istismarı sonrasında akut stres bozukluğu ve travma sonrası stres bozukluğu özelliklerinin incelenmesiTaneli, Yeşim; Demir, Mahmut; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2009Depresif bozukluk tanısı almış olan 12-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde serum beyin kaynaklı nörotrofik faktör seviyelerinin incelenmesiTaneli, Yeşim; Esnafoğlu, Erman; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2009Depresyonu olan ergenlerde intihar düşüncesini etkileyen sosyal, emosyonel ve kognitif faktörlerin araştırılmasıTaneli, Yeşim; Soylu, Nusret; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Distimi tanısı alan hastaların çocuklarında psikiyatrik bozukluk sıklığı ve psikososyal özelliklerin incelenmesiTaneli, Yeşim; Deniz, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Epilepsi tanılı ergenlerde psikiyatrik komorbiditenin ve yaşam kalitesi üzerine etkisinin incelenmesiTaneli, Yeşim; Beyoğlu, Erdem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2009Ergen yaştaki lisanslı sporcularda anksiyete ve depresyon düzeyleri ile yaşam kalitesinin araştırılmasıTaneli, Yeşim; Alpaslan, Ahmet Hamdi; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2009-09Impact of psychiatric comorbidity on quality of life in adolescents with epileptic disorderUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Nörolojisi.; Beyoğlu, E.; Taneli, Yeşim; Özdemir, Özlem; Okan, Mehmet Sait; Taneli, Suna
2009Obezitesi olan 9-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde benlik algısı ve psikiyatrik komorbiditenin araştırılmasıTaneli, Yeşim; Gökten, Emel Sarı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Tip 1 diyabetli çocuk ve ergenlerde psikiyatrik komorbidite sıklığı ve özelliklerinin incelenmesiTaneli, Yeşim; Rüzgar, Hacer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
2006Yaygın gelişimsel bozuklukta apolipoprotein E gen polimorfizminin moleküler genetik yöntemle araştırılmasıUlus, İsmail Hakkı; Taneli, Yeşim; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı.