Browsing by Author Taş, Metin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 18 of 18
Issue DateTitleAuthor(s)
1992135 nolu gelir vergisi genel tebliği ve bir sorunUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Taş, Metin
2005Anonim şirketlerde kar dağıtımı ve vergilendirilmesiTaş, Metin; Acar, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1989Çevre kirliliğinin önlenmesinde vergi ve sübvansiyon politikası: Türkiye için uygulama önerileriTaş, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2004Dahilde işleme rejimi ve uygulamadaki etkinliğiTaş, Metin; Mali, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1987Dışsal maliyetleri önlemede vergi politikasının kullanımıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Taş, Metin
1994Gelir vergisinde götürü usul ve değerlendirilmesiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Taş, Metin
1994İhracatı teşvik edici vergi politikası ve Türkiye uygulamasıTaş, Metin; Dinç, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2001İngiliz kurumlar vergisindeki gelişmeler ve bunların Türk kurumlar vergisi açısından değerlendirilmesiTaş, Metin; Tuncer, Denizhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1996Kamu iktisadi teşebbüslerinin iktisadi gelişim sürecinde doğuşu, ekonomiye katkısı, sorunları, özelleştirme akımının etkisi ve 1985-1995 dönemi özelleştirme çalışmalarının değerlendirilmesiTaş, Metin; Kılıç, Ali İrfan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2001Türk belediyelerinin gelir sorunları ve çevre temizlik vergisiTaş, Metin; Tütüniçmez, Harun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2004Türk vergi sisteminde yatırım indirimi istisnası uygulamasının değerlendirilmesi ve bazı ülke uygulamalarıyla karşılaştırılmasıTaş, Metin; Biyan, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1995Türk vergi yönetimi ve değerlendirilmesiTaş, Metin; Özyavuz, Figen Taş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1994Türkiye'de vergi kaçakçılığı ve önlenmesiTaş, Metin; Karaman, Vacide; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1987Vergi güvenlik önlemleri uygulaması ve vergi kayıplarını önlemedeki etkinliğiTaş, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1996Vergi hukukunda mücbir sebeplerTaş, Metin; Taşdelen, Aziz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1992Vergi indirimleri sorunuBartlett, Bruce; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Taş, Metin
1994Vergi kaçakçılığının istenilirliği üzerine: Klasiklere karşı anayasal ekonomik yaklaşımSpicer, Michael W.; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Taş, Metin
2007-09-05Vergi̇ tekni̇ği̇ açısından gümrük vergi̇si̇ni̇n değerlendirilmesi.Taş, Metin; Tuncer, Denizhan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.