Browsing by Author Taş, Hülya

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-07-06Arnavutluk Guri-Bardhe köyü halk edebiyatı ve folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Shehu, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2013-07-31Âşık Mevlüt İhsanî’nin halk hikâyelerinde değerlerUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi.; Oğur, Erol; Taş, Hülya
2018-01-09Batum-Keda ilçesi Kvaşta köyü halk edebiyatı ürünleriTaş, Hülya; Nikabadze, Nona; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Halk Bilimi Bilim Dalı.
2017-07-06Bosna Hersek Seona Köyü'nün halk edebiyatı ve folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Husic, Alma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1989Bursa Görükle Köyü halkbilimi ürünleri üzerine bir araştırmaTaş, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2019-06-25Bursa İnegöl İlçesi Tuzla Mahallesi’ndeki Boşnak folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Yıldırım, Ceylan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Halkbilimi Bilim Dalı.
2015-06-26Bursa- Keles ilçesi Kıranışıklar Köyü halk edebiyatı ve folklor ürünlerinin incelenmesiTaş, Hülya; Şahin Sevdi, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Halk Bilimi Anabilim Dalı/Türk Halk Edebiyatı Bilim Dalı.
2009-12-01The cultural values which evolved from Hasan Dede and his social environment in Şehitler VillageUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Taş, Hülya
2019-09-06Çayırdüzü Köyü monografisi (Rize – Çamlıhemşin)Taş, Hülya; Demirkıran, Öznur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı/Türk Halk Bilimi Bilim Dalı.
2009Dede Korkut hikayeleri ile Beowulf Destanı'nda yer alan toplumsal hayata ait motiflerin saptanması ve karşılaştırılmasıTaş, Hülya; Tunçdöken, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Halk Edebiyatı Bilim Dalı.
2007-06-01Günümüz Bursa’sında KaragözUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Taş, Hülya
2007-12-01İhtisâb mukâta’ası verilerinin şehir ekonomisi açısından anlamı: Ankara örneğiTaş, Hülya
2019-06-25Keles İlçesi Küçükkovacık Mahallesi geçiş dönemleriTaş, Hülya; Meral, Esra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Halkbilimi Bilim Dalı.
2016-02-04Kütahya ve yakın çevresinde halk hekimliği ile ocak kültüTaş, Hülya; Baysan, Münire; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Halkbilimi Bilim Dalı.
2010-01-12The myths arose around the Cult of Selahatti̇n Buhari̇ Dede cult located in the Vi̇llage of the Keles Provi̇nce of BursaUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Taş, Hülya