Browsing by Author Sınar, Alev

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
2003Cengiz Dağcı'nın romanlarında şahıs kadrosuSınar, Alev; Ayhan, Sacit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2002-12-01Bir mefkûre adamının kaleminden MaltaUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Sınar, Alev
1999Nilüfer Mecmuası'ndaki edebiyatla ilgili yazılarSınar, Alev; Yavuz, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
1999Panorama romanında aydın meselesiUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Sınar, Alev
2007-12-01Bir şehrin edebiyata yansıyan acı hikâyesi: Milli Mücadelede BursaUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi.; Sınar, Alev
2008Türk romanında azınlıklarSınar, Alev; Ayhan, Sacit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
2007Türk romanında bürokrasi ve memurlar (1872-1950)Sınar, Alev; Çanaklı, Levent Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
1998Uludağ dergisindeki edebi metinlerin incelenmesiSınar, Alev; Ekiyor, Cemil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2001Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun romanlarında aydın tipiSınar, Alev; Satı, Gülümay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı.