Browsing by Author Kaya, Necmettin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-05-02Araç aydınlatma sistemlerinde sızdırmazlık contası tasarımı ve optimizasyonuKaya, Necmettin; Yücel, Önder; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2019-07-22Araç bagaj hacminin hesaplanması için bir algoritma geliştirilmesiBursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.; Bursa Uludağ Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Demir, İbrahim Halil; Kaya, Necmettin
2016-04-25Araç koltuğu destek sac parçalarının topografya optimizasyonu ile tasarımı ve analiziKaya, Necmettin; Sarıtaç, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2019-06-29Binek araç bagaj hacminin hesaplanması için bir algoritma geliştirilmesiKaya, Necmettin; Demir, İbrahim Halil; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-10-09Darbe emici yapıların çarpışma açısından topoğrafya optimizasyonu ile tasarımıKaya, Necmettin; Önal, Ahmet Serdar; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı/Konstrüksiyon ve İmalat Bilim Dalı.
2015Debriyaj damper yayı rijitliğinin araç konforuna etkisinin incelenmesiKaya, Necmettin; Genç, Mehmet Onur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2014Kauçuk burcun hiperelastik modellenmesi ve şekil optimizasyonuKaya, Necmettin; Güven, Caner; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2019Kauçuk burçların çaplama işleminin modellenmesi ve ürün performansına etkisinin analiziKaya, Necmettin; Öncü, İbrahim Cem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-10-04Kauçuk ürünlerin gerilme-gevşeme davranışının modellenmesi,analizi ve optimizasyonuKaya, Necmettin; Erkek, Merve Yavuz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2017Kavrama metalik disk elemanının pedal konforu ve yorulma dayanımı açısından evrimsel algoritma ile tasarım optimizasyonu ve prototip üretimiKaya, Necmettin; Kartal, Samet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005Kaynak aparatlarında destek ve bağlama noktalarının bulunmasıKaya, Necmettin; Kanık, Taha; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999-11-15Kurgu planlama ve modüler aparat tasarımında unsur kullanımıÖztürk, Ferruh; Kaya, Necmettin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005-03-14Modüler aparat elemanlarında optimum bağlama kuvvetlerinin bulunmasıKaya, Necmettin; Yıkıcı, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2019-06-12Otomobil debriyajları için elastomerik damperin modellenmesi, analizleri ve doğrulanmasıKaya, Necmettin; Genç, Mehmet Onur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2008Otomobil ön tampon çarpışma analizi ve optimizasyonuUludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü.; Uludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Öztürk, İsmail; Kaya, Necmettin
2008-05-06Otomobil ön tampon çarpışma analizi ve optimizasyonuKaya, Necmettin; Öztürk, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2011Otomotiv kayar kapı mekanizmalarında ağırlık optimizasyonuKaya, Necmettin; Balaban, Görkem Buğra; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-03-16Polimer malzemelerin ekstrüzyon prosesinin modellenmesi ve analiziKaya, Necmettin; Kaya, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2007Taşıt elemanlarında yorulma analiziKaya, Necmettin; Doğan, Mesut; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1993Tork kolunun bilgisayar destekli optimizasyonuUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Öztürk, Ferruh; Kaya, Necmettin